7 października 2019

Czytam sobie Poziom trzeci – Dziadek do orzechów oraz Baba Jaga i Duch Puszczy.

Wydawnictwo Egmont przygotowało dla młodych czytelników program “Czytam sobie” składający się z trzech poziomów. Czytam sobie Poziom trzeci – czerwony, składa się z 2500-2800 wyrazów w tekście, dłuższych i bardziej złożonych zdań, a na końcu znajduje się alfabetyczny słownik trudnych wyrazów.

Książki z serii Czytam sobie Poziom trzeci przeznaczone są dla najstarszych dzieci, które czytają samodzielnie i doskonalą swoją technikę czytania. Plusem książek z tej serii jest wygodny format (zeszyt A5) oraz ciekawie skrojone historie, ozdobione oryginalną grafiką. Ponadto w każdej książce na ostatniej stronie znajdują się naklejki, które są atrakcyjne dla dzieci i są taką mini nagrodą za przeczytanie samodzielnie książki.

Wśród nowości dla poziomu 3 znalazły się dwie pozycje: Dziadek do orzechów oraz Baba Jaga i Duch Puszczy, która jednocześnie wprowadza dzieci w zagadnienia związane z ekologią i wyjaśnia, jaki wpływ mają nasze działania na otaczający nasz świat.

Dziadek do orzechów

czytam sobie poziom 3

Tytuł: Dziadek do orzechów
Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Ewa Beniak-Haremska
Seria: Czytam sobie. Poziom 3
Wiek: 5-7
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 72
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Znacie “Dziadka do orzechów”? To jedna z moich ulubionych sztuk. Marzę, by kiedyś zasiąść na widowni teatru i podziwiać balet. Tym razem do tej krainy zabiera nas książka Ewy Nowak i jej bohaterka Marysia. Kiedy dziewczynka dostała rolę w “Dziadku do orzechów” jest bardzo szczęśliwa. Każdego dnia czeka ją coraz więcej ćwiczeń i treningów. Jednak dzień przed premierą koleżance Marysi zdarza się wypadek i nie może odegrać głównej roli. Czy nasza bohaterka przejmie ona główną rolę?

Baba Jaga i Duch Puszczy

czytam sobie poziom 3

Tytuł: Baba Jaga i Duch Puszczy
Autor i ilustracje: Zbigniew Dmitroca
Ilustracje: Joanna Furgalińska
Seria: Czytam sobie EKO. Poziom 3
Wiek: 5-7
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 64
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Baba Jaga powraca z Ameryki i postanawia zmienić swoje życie. Zakładaj ogródek, w którym hoduje zioła. Jej leki z ziół szybko zyskują popularność, więc Baba Jaga decyduje się na zakup komputera, bo wszyscy chcieli kupować przez Internet. Wkrótce okazuje się, że z pobliskiego lasu znikają drzewa, więc Baba Jaga rusza na protest. Czy uda jej się uratować puszczę?

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close