9 października 2020

Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie – Chihiro Maruyama

Tytuł: Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Autorzy: Chihiro Maruyama
Liczba stron: 36
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie to niezwykle ciekawa i intrygująca pozycja. Książka to tak naprawdę zbiór labiryntów układający się w kryminalną zagadkę. Jest to kolejna, trzecia już odsłona przygód detektywów.

Głównymi bohaterami są Pierre i jego przyjaciółka Carmen. Tym razem próbują udaremnić kradzież niezwykle cennego Jaja Zamętu. Wspomniane Jajo to cenny artefakt, który spoczywa na postumencie w Zamku na Niebie i raz na pięćdziesiąt lat pokazywane jest tłumom. Ten dzień właśnie się zbliża! Mieszkańcy Miasta Kanałów już świętują, nie wiedząc, jaki spisek szykuje Ruch Wyzwolenia Labiryntów…

detektyw Pierre

Na szczęście Pierre i Carmen przybywają do Miasta Kanałów, aby wziąć udział w święcie. Szybko jednak, zamiast oddać się beztroskiej zabawie, odkrywają intrygę tajnej organizacji i jej zamiary względem Jaja. Tuż po przybyciu Pierre otrzymuje dziwny list od dwóch osobników przedstawiających się jako Żelazne Maski. Jaki udział mają oni w tej intrydze?

Zadaniem czytelnika jest pomóc detektywom nim cenne jajo zniknie, a miasto pogrąży się w chaosie. Zagadka kryminalna rozpoczyna się w hotelu tuż po przyjeździe Pierre i Carmen i wiedzie przez kręte labirynty całego miasta pękającego w szwach od zgromadzonych tłumów. Śledztwo i poszlaki prowadzą przez kanały miasta i wiele ciekawych miejsc, takich jak usytuowany nad nim Plac Księżycowy czy Pałac Różowo- Wanilowy, by wreszcie balonem dotrzeć do Korzeniowyspy – miasteczka  położonego u stóp Drzewolbrzyma, a wędrując po nim trafić do tytułowego Zamku na Niebie.

Każde odwiedzane miejsce zamienione jest w labirynt. Poszukując wskazówek i podążając za Żelaznymi Maskami, czytelnik może skupić się albo tylko na przejściu labiryntu, albo wykonywać jeszcze dodatkowe wyzwania, czy prośby innych postaci. Ponadto może również wytężyć wzrok i wyszukiwać złote gwiazdki, czerwone trofea, czerwone i niebieskie skrzynki ze skarbem i inne ukryte obiekty. Sokoli wzrok jest tu nieoceniony!

Grafika i labirynty to prawdziwy majstersztyk. Skrupulatne oddanie tysięcy małych szczegółów powala na kolana. Duże chapeau bas dla ilustratorów, wykonali kawał misternej pracy. Detektyw Pierre w labiryncie Dziwny przypadek Zamku na Niebie jest niczym dobra gra planszowa czy komputerowa, gwarantuje świetną zabawę. Mamy w niej wszystko: przechodzenie labiryntów, poszukiwanie ukrytych obiektów i  sprawę kryminalną do rozwiązania.

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close