30 kwietnia 2012

Dlaczego kameleon zmienia kolor? – Edward Gakuya, Claudia Lloyd

„Dlaczego kameleon zmienia kolor?”

 Autor: Edward Gakuya, Claudia Lloyd

Seria: Opowieści z Tinga Tinga

Tłumacz: Małgorzata Kochańska

Ilustrator: Celestine Wamiru

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2012

Format: 25.5 x 25.5 cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 32

Przedział wiekowy: od 3 do 9 lat

Kategoria: Bajki, Edukacyjne

Cena sugerowana: ok. 26,98 zł

 Opowieści z Tinga Tinga nie powstały jedynie w wyniku bujnej wyobraźni autora – inspiracją do ich stworzenia były tradycyjne afrykańskie opowiadania o zwierzętach oraz współczesny styl malarstwa Tanzanii, któremu opowieści zawdzięczają również swój dźwięczny tytuł.

Na pewno zastanawiacie się dlaczego mieszkańcy afrykańskiej sawanny, tak różnią się w swoim wyglądzie czy upodobaniach. No i „Dlaczego Kameleon zmienia kolor?”Odpowiedź na to pytanie, jest baśniowa i zdumiewająca.

Dawno temu Kameleon był szary i nijaki, ale „nic nie dzieje się bez przyczyny…”

Perypetie naszego bohatera, na początku nieco zasmuconego swoim losem, są miłe dla ucha i oka. Kameleon żyje w krainie Tinga Tinga ze swoimi przyjaciółmi: słoniem, lwem, bąkojadem i małpkami – te, jak to małpki mają w zwyczaju, nad wyraz dokazują! Aż pewnego deszczowego dnia, wszystko się odmieni – w całkiem niecodzienny sposób! Fabuła zaskoczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Iście egzotyczne opowieści z odległego lądu!

Historia Kameleona jest ciekawą opowieścią, napisaną w prosty dla małego dziecka sposób. Nie za długa, nie za krótka, za to pełna kolorów.

Ilustracje wywodzące się swoim stylem wprost z Tanzanii, zasługują na uwagę dużych i małych! Postaci zaskakują nas swoim wyglądem, i wszechobecnymi wzorami. Piękne i kontrastowe – i takie „inne”! Bez wątpienia wniosą wiele dla najmłodszych odbiorców.

Książka wydana jest w bardzo atrakcyjnej formie – świetnie sprawdzi się w roli prezentu.

 Jest jeszcze miła niespodzianka. Na zakończenie, czeka na nas ważna informacja:

Przeczytaj książkę. Podaruj książkę.

„Opowieści Tinga Tinga niosą pomoc Afryce, z której wywodzą się te historie i sposób malowania.

Wydawnictwo WILGA S.A. przekazuje środki finansowe brytyjskiej Fundacji Tinga Tinga, która wspiera rozwój czytelnictwa wśród dzieci ze wschodniej Afryki. Fundacja Tinga Tinga, zakupuje książki dla Programu Rozwoju Wczesnego Dzieciństwa, którego celem jest m.in. dokształcanie nauczycieli pracujących w Afryce. Dzięki temu najuboższe dzieci mają szansę nauczyć się pisać i czytać.”

 Jak sami widzicie, jest całkiem sporo powodów, żeby odwiedzić daleką Afrykę, tętniącą życiem na kartach Opowieści z Tinga Tinga.

Ja  z naszej podróży wróciłam cała, zdrowa i uśmiechnięta, więc teraz zapraszam Was na safari! Bardzo cieszę się, że z pomocą tej książeczki, mogłyśmy się choć trochę zanurzyć w bogactwie innej kultury! Polecam!

A “Dlaczego słoń ma trąbę?”, to już kolejna opowieść z tego gorącego kraju!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close