14 kwietnia 2016

Dlaczego żyrafa ma długą szyję? – Leon Knabit

Tytuł: Dlaczego żyrafa ma długą szyję?
Autor: o. Leon Knabit
Liczba stron: 36
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2016

Jeśli wydaje Wam się, że zakonnicy to nudni panowie zamknięci w klasztorze spędzający całe dni na modlitwie i medytacji to muszę Was rozczarować – nie macie racji. Skąd wiem? Ano stąd, że najnowsza pozycja Wydawnictwa Esprit: „Dlaczego żyrafa ma długą szyję?” została napisana właśnie przez zakonnika i ani trochę nie jest nudna, ciężka czy niezrozumiała dla przeciętnego zjadacza chleba. Mało tego – to książka dla dzieci!

Ojciec Leon Knabit na przekór powszechnemu wizerunkowi przypisywanemu osobom duchownym, w żartobliwy sposób opowiada dzieciom o zwierzętach, zarówno tych dzikich jak i domowych.

Dlaczego żyrafa ma długą szyję to wie każdy dorosły, ale przyznaję, o inteligencji świń nie wiedziałam nic. Człowiek uczy się całe życie… ;-)

Czym się różni pies od kota, co mówią oczy zwierząt, po co krukowi drut? Te drobne fakty z życia zwierząt dla dzieci są nowościami, którymi na pewno żywo się zainteresują.

Dla kogo jest książeczka? Jest stosunkowo krótka, więc z powodzeniem nada się dla małych dzieci, które nie potrafią skupić się dłużej niż dziesięć minut. A i dawka wiedzy będzie akurat odpowiednia dla nich.

Starsze dzieci dzięki dużej czcionce mogą ćwiczyć samodzielne czytanie. Niewielka ilość tekstu na stronie w tym wypadku jest dodatkowym atutem.

Moja siedmiolatka powiedziała: mamo, ale ja to wszystko już wiem, ta książka nic nowego nie wyjaśnia. Po czym… wyciągnęła swoje poważne książki o zwierzętach i postanowiła uzupełnić wiedzę. Nie da się zaprzeczyć – opowiastki ojca Leona zainspirowały ją do dalszych poszukiwań.

Wizualnie książeczka prezentuje się naprawdę znakomicie. Przepiękne, kolorowe ilustracje Hanny Lebek wiernie oddają wygląd poszczególnych zwierząt. A żółta, przyciągająca wzrok okładka nie pozwala przejść obok książeczki obojętnie.

 

Jedna odpowiedź do “Dlaczego żyrafa ma długą szyję? – Leon Knabit”

  1. asia/wkawiarence.pl pisze:

    książeczki o zwierzątkach należą do naszych ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close