27 kwietnia 2012

Dom i mieszkanie – Nathalie Belineau, Emilie Beaumont

„Dom i mieszkanie”

Autor: Nathalie Belineau, Emilie Beaumont

Wydawnictwo: Olesiejuk

Seria: Obrazki dla maluchów

Rok wydania: 2011

Strony: 30

 Format: 16,5×20 cm

Oprawa: książka całokartonowa

 Sugerowana cena: ok. 12,99 PLN

 

To już druga pozycja z serii Obrazki dla Maluchów, która zamieszkuje naszą półkę z książeczkami. A słowo zamieszkuje – bynajmniej nie jest tu przypadkowe…

Tematyka prosta lecz zawsze na czasie. Książeczka poświęcona jest wyjaśnieniu dziecku różnic pomiędzy domem a mieszkaniem oraz wielu innym aspektom „domowego” życia.

To książeczka obrazkowa, każda ilustracja zawiera krótki zazwyczaj jednozdaniowy opis. Rysunki są bardzo szczegółowe, lecz łatwe w interpretacji – dzięki temu będzie długo służyła dziecku. Mnogość obserwacji, których możemy dokonać na obrazach jest niewątpliwym atutem- na pewno książka szybko się nie znudzi (u nas jest na „topie” od ponad pół roku).

Książeczka zawiera ilustracje poszczególnych pomieszczeń w domu oraz sytuacji czy czynności, które są z nim związane. Są również ilustracje związane z różnymi wydarzeniami takimi jak święta, zabawa, domowe porządki oraz niebezpieczne sytuacje w domu. Oprócz wnętrza domowego zacisza poznajemy również jego otocznie: zarówno w przypadku domu jak i bloku mieszkalnego. W całej podróży towarzyszą nam piesek i kotek – najmniejsi domownicy z ilustracji – jednak bystre oko mojej córki potrafi ich wypatrzeć nawet , gdy występują w roli „ostatniego” planu.

Ilustracje są estetyczne i bogate w detale. Książka wykonana jest bardzo starannie, posiada twardą oprawę – co wróży jej szanse na długowieczność nawet w towarzystwie najmłodszych (przetrwała z powodzeniem okres na wzmożone zainteresowanie czytelnictwem mojej córki – która dosłownie wręcz ją „pożerała”)

Książka zachęca do wykorzystania na setki sposobów, nie kończących się tylko na czytaniu – często znajdujemy jakiś szczególik na obrazku a potem wyruszamy na poszukiwania po naszym M.

W gąszczu „twardych” książeczek dla dzieci, którymi wręcz jesteśmy zasypywani propozycjami – niestety głównie opierającymi się na wydaniu „czegoś” kolorowego na tekturze – Polecam Wam z całego serca „Dom i mieszkanie” – z tą książka można się bawić na wiele sposób, nawet z Przedszkolakiem!

Hanna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close