27 grudnia 2023

Dotyk zła – Alex Kava

Tytuł: Dotyk zła
Autor: Alex Kava
Cykl: Maggie O’Dell
Tom: 1
Liczba stron: 512
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Dotyk zła to pierwszy tom z agentką FBI Maggie O’Dell. Nie jest moim ulubionym tytułem, może ze względu na poruszoną tematykę. Zbrodnie na dzieciach to nie mój typ na kryminalne powieści, przez co ten tom jest najbardziej dla mnie przerażający. Alex Kava wie, jak rozpocząć serię z przytupem.

O czym jest Dotyk zła?

Mieszkańcy miasteczka Plate City odetchnęli z ulgą, gdy skazano na śmierć i stracono seryjnego mordercę. Niestety raptem trzy miesiące później odnaleziono okaleczone zwłoki dziesięcioletniego chłopca, który zaginął kilka dni wcześniej. Po pierwszych oględzinach ciała wszystko wskazuje na to, że ktoś naśladuje straconego seryjnego mordercę. Jednak nie wszystkie informacje były przekazywane prasie, więc skąd naśladowca znał  szczegóły? A może skazano niewłaściwą osobę?

Agentka FBI Maggie O’Dell, silna, niezależna i pełna profesjonalnego chłodu kobieta skrywa za tą fasadą to, jak bardzo jest krucha i delikatna. To prawdziwa kobieta, doświadczona i przeczołgana przez życie. To właśnie ona zostaje przekierowana do miasteczka Plate City, by razem z miejscowym szeryfem Nickiem Morrelim poprowadzić śledztwo. Nic nie będzie takie oczywiste i proste. Każdy kolejny trop komplikuje dochodzenie i prowadzi donikąd. 

Wkrótce pomiędzy głównymi bohaterami coś zaiskrzy, a ich romans nie zakończy się w tym tomie. Dzielnego i przystojnego szeryfa będziemy mieli okazję spotkać w kolejnych tomach. Wzajemnie nawarzyli sobie niezłe piwo. 

Jak w innych powieściach Alex Kavy, rozpoczyna się wyścig z czasem, by ująć mordercę dzieci. Choć od początku książki można się domyślić, kto stoi za tymi zbrodniami, nie jest to wcale tak łatwe do przyjęcia. Czy to naprawdę mógł być on?

Jak się czyta Dotyk zła?

Bardzo szybko, a to za sprawą krótkich rozdziałów, wartkich akcji. Strony same się przewracają. Dotyk zła to powieść kryminalna, która nie pozwoli Wam oderwać się od czytania. 

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z Harper Collins Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close