25 kwietnia 2012

Dziecko aktywny uczestnik porodu – Emilia Lichtenberg-Kokoszka

„Dziecko aktywny uczestnik porodu. Zagadnienie interdyscyplinarne”
Pod red.: Emilii Lichtenberg-Kokoszki, Ewy Janiuk, Jerzego Dzierżanowksiego
Wydawnictwo: Impuls

Rok wydania: 2011
Strony: 182
Format: 16 x 23,5 cm
Oprawa: miękka,

Niniejsza książka to zbiór referatów, które zostały wygłoszone na III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dziecko-aktywny uczestnik porodu. Zagadnienia interdyscyplinarne” w 2010r. Taka forma daje możliwość skupienia się tylko na tych aspektach, które nas najbardziej interesują. Przeglądając spis treści znajdziemy bardzo ciekawe tematy, takie jak „Antybiotykoterapia u dzieci a rozwój alergii i astmy”, „Położnicza opieka okołoporodowa przyjazna rodzącemu się dziecku” lub „Poród w Biblii”.

Zbiór referatów skierowany jest nie tylko dla lekarzy, położnych, psychologów, czy terapeutów, ale także do każdego rodzica, który pragnie przygotować się na przyjście swojego dziecka. Podejście naukowe, daje nam niepodważalny argument na istotę i znaczenie czasu narodzin, z perspektywy dziecka, jego odczuć i potrzeb. W niniejszej książce możemy przeczytać, “że poród jest zadaniem: Jeśli rodząca i dziecko będą się wzajemnie wspierać, wówczas trudne chwile umocnią oboje, a sam poród okaże się pozytywnym doświadczeniem”. Ponieważ narodziny są kontynuacją wspólnego życia.

Książka ta wychodzi naprzeciw dostępnej literaturze, która skupia się głównie na przeżyciach kobiet podczas porodu, a przecież dla dzieci jest to równie duży szok. Jeśli chcielibyście np. choć trochę poznać jakie uczucia towarzyszą rodzącemu się dziecku, to odpowiedź znajdziecie w tej książce.

Jedynym dla mnie minusem, jest fakt, iż są to referaty naukowe, których język nie zawsze może być przystępny dla każdego rodzica.

Rachela

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS

 za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close