5 lutego 2020

Akademia Mądrego Dziecka: Dzień dobry, samolociku! / Dzikie zwierzęta – Nathalie Choux

Tytuł: Dzień dobry, samolociku!  / Dzikie zwierzęta
Seria / Cykl: Akademia Mądrego Dziecka, Pierwsze bajeczki / Pierwsze słowa
Autor: Nathalie Choux
Ilustracje: Nathalie Choux
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 10

Do serii książeczek Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont, dołączyły niedawno nowe tytuły. W cyklu „Pierwsze słowa” pojawiły się: Jedzenie, Muzyka, Zwierzęta domowe oraz Dzikie zwierzęta. Ponadto stworzony został zupełnie nowy cykl pt. „Pierwsze bajeczki”, w którym ukazały się takie pozycje jak: Dzień dobry, samolociku!, Dzień dobry, samochodziku!, a także Dobranoc, mała pando!

Ja, a właściwie moje dzieciaki, stały się posiadaczami książeczek o dzikich zwierzętach oraz samolociku. I przyznam szczerze, zupełnie nie dziwi mnie fakt, że od pierwszego spojrzenia przypadły im do gustu. Każdego dnia, wertują je na przemian, nierzadko wyrywając je sobie z rąk! ;-)

Książeczki te są oczywiście na to przygotowane, bowiem tradycyjnie stworzone zostały z grubej tektury/kartonu. Niestraszne są więc im malutkie, niecierpliwe  i niezbyt delikatne rączki, a także siostrzano-braterskie przepychanki (kto pierwszy ma „czytać” ;-) ).

Obydwa cykle standardowo zawierają liczne wycięte kształty oraz ruchome elementy, którymi uwielbiają bawić się maluchy. A także kolorowe, urocze obrazki, mocno przyciągające dziecięcą uwagę.

W serii Pierwsze słowa chodzi oczywiście głównie o poznawanie i wzbogacanie słownictwa kilkulatka. W tej pozycji, którą my akurat mamy, jak nietrudno się domyślić, tematem przewodnim są dzikie zwierzęta, żyjące w różnych środowiskach, między innymi: słoń, lew, żyrafa, wilk, jeleń, wieloryb, czy ośmiornica. Każde zwierzątko zostało w sympatyczny sposób przedstawione na ilustracji i odpowiednio podpisane.

Natomiast seria Pierwsze bajeczki wzbogacona została o krótkie i proste zdania, tworzące skromną, ale ciekawą i zrozumiałą dla małego czytelnika opowieść – w naszym wypadku o samolocie, który lubi podróżować.

Książki choć krótkie (mają zaledwie po dziesięć stron), dzięki swym ruchomym elementom, potrafią na długo zająć maluchy, zachęcając  je do częstego sięgania po nie, a przez to do wielokrotnego czytania, omawiania i utrwalania nowego słownictwa.

Szczerze przyznaję, że nowe pozycje Akademii Mądrego Dziecka bardzo nam się spodobały!

 

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie książek do recenzji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close