4 września 2019

Dzień, w którym Heniś poznał… Cyfry i Kolory – opracowanie zbiorowe

Tytuł: „Dzień, w którym Heniś poznał… cyfry” i „Dzień, w którym Heniś poznał… kolory”
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont
okładka: twarda / książka kartonowa
Liczba stron: 20

Dzień, w którym Heniś poznał…” to część edukacyjnej serii „Nauka i zabawawydawnictwa EGMONT, przeznaczonej dla najmłodszych, kilkuletnich dzieciaków.  Dwie nowe pozycje obejmują CYFRY i KOLORY.

Książeczki są pięknie wydane, z grubego, trudnego do zniszczenia kartonu. Są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu malutkie rączki bez problemu je utrzymają. Mają cudne kolorowe ilustracje, które niewątpliwie przyciągają uwagę, zarówno małych, jak i dużych „czytelników”. A do tego bohaterem serii jest Heniś, chłopiec występujący w kreskówce o tym samym tytule co książeczki (Dzień, w którym Heniś poznał…” ), tak więc część maluchów może go kojarzyć z telewizji lub Internetu.

Jedna książeczka przedstawia  dziesięć podstawowych kolorów: fioletowy, zielony, niebieski, biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, brązowy i czarny. Z kolei druga część prezentuje cyfry od jednego do dziewięciu.

Książeczki nie mają żadnych treści, poza wymienionymi nazwami kolorów oraz przedstawionymi graficznie cyferkami, więc nie służą jako tako do czytania. Natomiast mają mnóstwo uroczych rysunków, odpowiednich dla przedstawianego koloru, czy cyfry. Obrazki zachęcają więc do rozmów dzieci z rodzicami, omawiania tego, co się na nich znajduje, no i przede wszystkim do nauki kolorów oraz cyfr i liczenia.

U nas, od pierwszego rzucenia okiem, skradły serca moich najmłodszych dzieciaków (roczniaka i trzylatki), także książki są maglowane codziennie, po kilka razy, przez (co najmniej) dwie pary małych rączek ;-) Tym bardziej cieszę się, że zostały solidnie wykonane i liczę na to, że jeszcze długo nam posłużą.

Polecam nawet dla (półtora)rocznych brzdąców.

Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie recenzenckich egzemplarzy książek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close