20 lutego 2022

Ekologiczne książeczki z serii Zu&Berry od Muduko

Tytuł: Ekologiczne książeczki. Karty kontrastowe
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Muduko
Rok wydania: 2021
Wiek: od 0+

Choć “wyprawka dla niemowlaka” kojarzy się raczej z listą rzeczy do pielęgnacji bobasa, to z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że warto wpisać na listę produkty z serii Zu&Berry od Muduko, które sprzyjają rozwojowi najmłodszych dzieci.

 

Widzę kształty 0+

Karty kontrastowe to jedne z pierwszych zabawek, które polecane są przez ekspertów dla dzieci już od czwartego tygodnia życia. Pomagają rozwijać wzrok dzięki czarno białym kartom z prostymi kształtami. Co ciekawe, zostały one poddane konsultacji psychologicznej przez dr Agnieszkę Lasotę.
Karty są dwustronne, przedstawiające ten sam obrazek w dwóch wariantach — białe tło i czarny element, oraz czarne tło z białym elementem.

Zestaw zawiera 16 kart połączonych papierowym sznurkiem oraz poradnik z informacjami jak ich używać i opinią psychologa.

ekologiczne ksiazeczki muduko

Widzę kolory 3m+

Kolejną propozycją od Muduko są karty przeznaczone dla maluchów od 3 miesiąca życia. Dziecko w tym wieku ma bardziej rozwinięty wzrok, widzi z większej odległości i potrafi skupiać się na szczegółach. Karty kontrastowe w tej wersji urozmaicone zostały poprzez dodanie czterech podstawowych kolorów na niewielkich elementach obrazków jak np. paski zebry, obroża psa czy ucho myszki. Dzięki temu dziecko ćwiczy skupianie uwagi na poszczególnych fragmentach obrazka.

Zestaw widzę kolory zawiera 14 kart z obrazkami oraz poradnik dla rodzica z instrukcją i opinią, jak w przypadku kart widzę kształty.

ekologiczne ksiazeczki muduko

Ekoksiążeczki kontrastowe w formie kart na sznureczku zapakowane są w kartonowe pudełka, które kryją miłą niespodziankę dla starszych dzieci, czyli kolorowankę z krótką historyjką. Oprócz tego włożone są w papierową torebkę, która ułatwi przechowywanie po “zużyciu” pudełka lub po prostu po zrezygnowaniu z niego przez jego nieco większe wymiary w stosunku do samych kartoników. Karty są wykonane naprawdę bardzo solidnie, są grube i raczej ciężko byłoby je zniszczyć.

ekologiczne ksiazeczki muduko

Ekoksiążeczka. Moje pierwsze zwierzęta 9m

Inną propozycją z serii Zu&Berry jest harmonijkowa książeczka ze zwierzątkami. Dzięki prostym ilustracjom maluch pozna osiem gatunków zwierząt gospodarskich, takich jak świnka, owca czy koń. Użyte pastelowe kolory są przyjemne w odbiorze, a sami bohaterowie, choć zilustrowani bajkowo, nie są przerysowani i bez problemu zostaną rozpoznani (z doświadczenia wiem, że nie jest to taką oczywistą sprawą). A gdyby jednak ktoś miał wątpliwości, wydawca zadbał o to, zamieszczając podpisy.

Ekoksiążeczka. Moje pierwsze owoce i warzywa 12m+

Mówiąc o rozwoju dziecka, nie można pominąć nauki rozpoznawania warzyw i owoców. Harmonijkowa książeczka to osiem obrazków z tymi zdrowymi przysmakami. Ilustracje zamieszczone na jednolitym tle pozwalają skupić uwagę na tym, co przedstawia obrazek, uczy rozpoznawania nazw owoców i warzyw oraz ich kolorów. Może ona pomóc przy próbowaniu nowych smaków i wyrabianiu odpowiednich nawyków żywieniowych.

Zarówno karty kontrastowe, jak i książeczki to must have, jeśli chodzi o zabawki sprzyjające rozwojowi dzieci od ich urodzenia. Ale jest jeszcze coś, co szczególnie zwróciło moją uwagę i zasługuje na podkreślenie. Wszystkie te produkty zostały wykonane z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów, co oznacza, że zostały tu użyte bezpieczne farby, lakiery czy kleje pochodzenia roślinnego, biodegradowalne.

ekologiczne ksiazeczki muduko

Dodatkowo dzięki zastosowanej metodzie lakierowania powierzchni drukowanych, produkty te mają zdolności biobójcze i sterylizujące praktycznie w 100%. Wszystko to potwierdzone zostało certyfikatem. Mogłabym na tym zakończyć, w końcu brzmi to naprawdę imponująco, zwłaszcza kiedy pomyślimy o tym, ile otacza nas bakterii i wirusów, ale nie mogę nie wspomnieć o tym, że druk jest również zupełnie bezzapachowy i hipoalergiczny, więc śmiało mogą być używane przez małych alergików.

ekologiczne ksiazeczki muduko

Sama nie wiem, co bardziej mnie zachwyca: cena, jakość, strona wizualna, edukacyjna, kompaktowe rozmiary czy to, że nie wymagają dezynfekcji? A może to wszystko na raz?

 

Wpis powstał we współpracy z Muduko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close