23 kwietnia 2023

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki – Agnieszka Mielech

Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki
Autor: Agnieszka Mielech
Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 14)
Liczba stron: 176
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Kociaki adopciaki to już czternasty rozdział przygód Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Tej drużyny nie da się nie lubić. W co tym razem się wpakowali?

Pewnego dnia zaginęła Fiolka, ich ukochana podwórkowa kotka. Wszyscy zgodzili się, że to idealna misja dla ich klubu. Odnalezienie kota, który chadza własnymi drogami, nie jest takie proste. Przed nimi wiele ciekawych wyzwań i trudnych chwil.

Poszukiwanie Fiolki doprowadza ich do pewnego kociego schroniska. Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka bez chwili zastanowienia włączają się w akcję odnalezienia domów dla kociaków ze schroniska Miau. W międzyczasie będą poszukiwać kotki, ale także poznają wiele ciekawych faktów dotyczących kotów i sposobu ich życia. Zrozumieją, że często to koty wybierają nas, a nie odwrotnie. To bardzo dumne stworzenia i czasem trudno je zrozumieć. Czy klubowi udaw się odnaleźć dom dla kotów i odnaleźć Fiolkę?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki to bardzo fajna, ciepła i pozytywna książka o przyjaźni, wzajemnym wspieraniu się w trudnych chwilach, oraz o odpowiedzialności, nie tylko w opiece nad zwierzętami, ale także lojalności wobec kolegów i koleżanek. 

Książka napisana jest prostym zrozumiałym językiem, czcionka jest w sam raz. Jest to jedna z pierwszych książek, którą nasza ośmiolatka przeczytała w całości sama, dlatego część recenzji należy do niej. 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki oczami ośmiolatki

Co opowiesz mi o Emi?

Emi to pomysłowa dziewczyna, koleżeńska i miła. Fajna by była z niej przyjaciółka, ponieważ można zawsze na nią liczyć.

Co podobało ci się w książce Kociaki adopciaki?

Podobały mi obrazki kotków, które było tak słodko narysowane, że aż chciało się je przytulić. Koty miały też piękne imiona. Klub Superdziewczyn zawsze jest chętny do pomocy i nie boi się trudnych wyzwań. 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki adopciaki

Fot. Archiwum prywatne

Komu poleciłabyś Kociaki adopciaki?

Wszystkim tym, którzy lubią kociaki i lubią samodzielnie czytać. Kociaki adopciaki to fajna, zabawna historia. Szkoda, że my nie możemy adoptować kotka. 

Polecam wszystkim moim koleżankom!

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close