9 listopada 2019

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady – Nancy Springer

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady
Autor: Nancy Springer
Liczba stron: 256
Seria: Enola Holmes, tom: 2
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Poradnia K

Nadszedł czas na kilka słów o drugim tomie przygód nastoletniej Enoli Holmes “Sprawa leworęcznej Lady”. Przyznam osobiście, że druga część jest moim skromnym zdaniem lepsza od pierwszej

Nancy Springer cudownie rozwija postać Enoli Holmes ukazując zmiany, jakie w niej zachodzą. W tej części nasza bohaterka nie jest już naiwna, jest bardziej roztropna, rozważna, a jej kolejne działania nie są już chaotyczne, lecz przemyślane. Nadal jest wielką buntowniczką pokonującą konwenanse dziewiętnastowiecznego Londynu.

W tej części Enola Holmes ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i podaje się za różne osoby, by nikt nie rozpoznał, kim naprawdę jest. Za dnia podaję się za Ivy Meshle, sekretarkę doktora Ragostina, który tak naprawdę nie istnieje. W pewnym momencie będzie udawać jego trzecią żonę. Natomiast w nocy, Enola Holmes pomaga ulicznym biedakom. Jako prawdziwy detektyw nie może obojętnie przejść obok zaginięcia lady Cecily.

Pikanterii powieści dodają tajne szyfry, tajemniczy kody ukryte w gazetach, dzięki którym nasza bohaterka komunikuje się z zaginioną matką. Niestety jej brat Sherlock rozgryzł szyfr i jest na tropie siostry. Czy Enola wpadnie w pułapkę zastawioną przez brata?

Książkę czyta się zdecydowanie za szybko. Polubiłam bardzo główną bohaterkę i nie mogę doczekać się kolejnych części. Dla zainteresowanych dodam, że już w przyszłym roku do kin wejdzie filmowa adaptacja serii Nancy Springer. W rolę Enoli Holmes wcieli się popularna wśród nastoletnich aktorów Milly Bobby Brown, a w rolę jej brata Sherlocka wcieli się Henry Cavill, który słynie z roli serialowego Wiedźmina. Będzię się działo, a tymczasem zapraszam Was serdecznie, nie tylko nastolatki, ale także dorosłych, do zaprzyjaźnienia się z Enolą, bo każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. 

Dziękuję Wydawnictwu Poradnia K za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Recenzja pierwszego tomu – Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close