9 grudnia 2013

Estera – Monika Kustra

Tytuł:  „Estera”
Autor: Monika Kustra
Ilustracje: Magdalena Bloch
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Rok wydania: 2013
Format: 22,5 x 22,5 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Cena sugerowana: ok. 19,90 zł
Tę książkę objęliśmy naszym  patronatem

Czy róż ma moc? Czy uwielbienie dziewczynek do koloru utożsamianego z kobiecością może okazać się edukacyjnym strzałem w dziesiątkę? Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was do lektury książeczki dla dziewczynek pt. „Estera”. Wyjątkowej pozycji w bibliotece malucha, która mądrze i różowo uczy małe damy!

Ta nietuzinkowa biblijna opowieść o królowej Esterze, jest zgrabnie podaną historią miłości do Boga, dobroci serca i głębokiej wiary, która rodzi zaufanie do Wszechmocnego. Z uśmiechem na ustach objęłyśmy naszym patronatem tak wyjątkową książkę i z równie szerokim uśmiechem zaczytałyśmy się w historii prawdziwej, mądrej i co najważniejszej napisanej dla dzieci, stworzonej by otworzyć dziecięce serduszka i pokazać, że być księżniczką oznacza być odpowiedzialnym i pokornym, a nie tylko „błyszczeć”!

Historia opowiada o małej dziewczynce Hadassie, którą ciężko doświadczył los. Po stracie rodziców nasza bohaterka udaje się do domu kuzyna i jego żony, gdzie wzrasta w miłości i spokoju. Dziewczynka wychowywana jest w wierze, a swoim zachowaniem daje świadectwo swojej wiary i przekonań. Z upływem lat mała Hadassa zmienia się w najpiękniejszą kobietę w całym królestwie, w  dodatku o gołębim sercu. Jest roztropną doradczynią oraz ciepłą pocieszycielką potrzebujących. Pewnego dnia jej los się odmienia i zostaje królową  Persji.

Ta piękna przypowieść biblijna została doskonale przełożona na płaszczyznę poznawczą dostępna dla młodych czytelników. Autorka przedstawia w niej wyraźnie pojęcie dobra, uczciwości, siły modlitwy i czystego serca. „Sprawy” sfery sacrum zostały naświetlony w przystępny i wręcz namacalny i oczywisty sposób, tak aby dzieci mogły jasno odczytać morał tej historii.

Od dawna zakochana jestem w magii ilustracji Magdy Bloch. I tym razem obraz zachwyca i dopełnia opowieść o Esterze w każdym detalu. Rysunki zostały bardzo dobrze dobrane do opowieści. Przeplatają się ze słowem pisanym i doskonale uzupełniają wszystko to, co mogłoby wydawać się trudne do samodzielnej interpretacji dziecka. Świetnie przedstawiają emocje towarzyszące bohaterom!

Moja 3-letnia córka zakochała się w książce od pierwszego wejrzenia, uwielbia kiedy ją wspólnie czytamy. Po lekturze sama wertuje kartki i opowiada swoją nieco naciągniętą wersję : „ … żeby być księżniczką trzeba dużo rosnąć, robić amen, być odważną i … mieć różową książkę” – mówi nam poważnym tonem. Zawsze ma jakieś pytania i śmiało można powiedzieć, że po każdym „czytaniu” widać jak ewoluują jej myśli. Nie muszę chyba wspominać, że na główną bohaterkę patrzy maślanymi oczętami :)

Jak napisała autorka, Monika Kustra – „Jeżeli sięgnąłeś po tę książeczkę, oznacza to, że twoim ulubionym kolorem jest kolor różowy, a ty sama w przyszłości chciałabyś zostać prawdziwa księżniczką. Pozwól, że opowiem ci historię o małej dziewczynce, która pewnego dnia stała się piękną i odważną królową. Historia ta wydarzyła się naprawdę.” Ja pragnę jedynie dodać, że jeżeli Ty pragniesz, aby Twoja córka zbudowała w sobie obraz księżniczki dobrej, pięknej i odważnej, reprezentującej wyższe wartości moralne oraz pobożność, sięgnij po tę książkę! Bo warto! Różowy można jeszcze dobrze odczarować, wbrew plastikowym stereotypom!

Gorąco polecam Wam lekturę!!!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej Vocatio za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Informacje o książeczce:

Jeśli sięgnęłaś po tę książeczkę, oznacza to, że twoim ulubionym kolorem jest kolor różowy, a ty sama w przyszłości chciałabyś zostać prawdziwą księżniczką. Pozwól, że opowiem ci historię o małej dziewczynce, która pewnego dnia stała się piękną i odważną królową. Historia ta wydarzyła się naprawdę.

Estera to książeczka przeznaczona do wspólnego czytania z dziećmi. Została napisana przez doświadczoną mamę i nauczycielkę. Zwięzły, prosty język, kolorowe i sympatyczne ilustracje z pewnością zaciekawią najmłodszych odbiorców, a szczególnie dziewczynki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close