14 maja 2012

Europa pingwina Popo

„Europa pingwina Popo”

 Autor i ilustrator: Jan Bajtlik

Wydawnictwo: Dookoła Świata

Rok wydania: 2011

Format: 250 x 202 mm

Okładka: twarda

 Ilość stron: 48

Kategoria: dla dzieci od lat 6

Cena sugerowana: ok. 30 zł

 

Czy wiecie kim byli Yahoosi? Jaką podróż odbyła Łajka? Znacie historię druku?  Jeśli nie, to na te i wiele, wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce Jana Bajtlika „Europa pingwina Popo”.

Książka, rzekłabym, inna niż wszystkie! Odmienna w formie słowa i ilustracji.  Autor w nietypowy sposób prowadzi Czytelnika przez Europę. Wyjaśniając w niepowtarzalny sposób definicje związane z jej kulturą i historią. Naszym przewodnikiem jest pingwin Popo, który jest również komentatorem i psotnikiem, ukrytym w każdej ilustracji.

Jedna strona poświęcona jest jednej definicji, sprawia to, że książka jest bardzo czytelna.  Nasz mały odkrywca będzie mógł zapoznać się z danym określeniem i odnaleźć jego znaczenie w ilustracji.  Poszczególne zwroty stanowią zbiór losowo wybranych pojęć, które zostały poukładane alfabetycznie, a każde z nich tworzy odrębne opowiadanie. Nie są one długie i na pewno nie znudzą młodego podróżnika.  Śledząc je po kolei, dziecko może uczyć się porządku alfabetycznego.

Mocną stroną książki są nietuzinkowe ilustracje, które rozwiną wyobraźnię naszego dziecka. Zachęcając malucha do tworzenia własny historii związanych z danym pojęciem. Opisy doskonale wkomponowane są w ekstrawaganckie grafiki, tworząc zgraną i zabawną całość, której dopełnieniem jest żartowniś Popo, który pozna nasze dziecko z Beatlesami, wspólnie odkryją Atlantydę i porozmawiają w języku Esperanto. A jak dopisze nam szczęście, może nauczą go i nas:)

Książka przeznaczona jest dla dzieci od lat 6 i jest to dobry wiek, by zacząć poznawać tak różne definicje przedstawione w tak oryginalny sposób. Młodsze dzieci nie zrozumieją przekazu jaki ze sobą niesie, niemniej jednak na pewno zainteresują je kolorowe ilustracje. Moja roczna córka już z zaciekawieniem wpatrywała się w kolorowe i  abstrakcyjne obrazki.

Wydanie to jest oprawione w twardą oprawę, a strony mają zwiększoną gramaturę papieru, co daje gwarancje, że publikacja ta doczeka w stanie nienaruszonym na moją córkę. I pozwoli się jej wybrać w podróż po Europie, a towarzyszył jej będzie pingwin Popo.

 

Magdalena

 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Dookoła Świata za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close