14 czerwca 2018

“Fascynujący świat dinozaurów” z mówiącym długopisem TING – opracowanie zbiorowe

Autor: Opracowanie zbiorowe
Seria: TING
Cena książki: ok. 60 zł
Cena długopisu: ok. 170 zł

Słyszeliście o książkach, których treść odczytuje długopis? Pewnie już tak. Ja mam taką w ręku po raz pierwszy i jest to “Fascynujący świat dinozaurów” wraz z mówiącym długopisem TING, sprzedawanym oddzielnie.

Byłam tego ciekawa, bo założyłam sobie, że ta książka da mi choć odrobinkę spokoju, gdy ja pracuję, a młodszy syn upomina się, żebym mu co coś poczytała. I co wyszło z moich nadziei?

Jestem matka przebiegła, więc zatarłam ręce z radości. Naładowałam długopis przez obecny w zestawie kabel USB, podłączając go do laptopa. Czerwona dioda przypomina o konieczności zasilenia, zielona jest sygnałem gotowości do użycia długopisu. Nie wiem, ile dokładnie trwa ładowanie, bo nie zwracałam na to uwagi. Może godzinę, a może dwie, niezbyt długo.

Najpierw sama nauczyłam się obsługi sprzętu. Tu filozofii nie ma, długopis przykłada się do obrazków w książce lub poszczególnych punktów zaznaczonych w treści, aby usłyszeć odczytaną treść, muzykę lub odgłosy wydawane przez dinozaury. A jest tego sporo, na książce widnieje informacja o 450 nagraniach! Notabene, TING pojemność pamięci musi mieć dużą, bo jeden długopis czyta treść ze wszystkich książek z tej serii.

Narratorzy odczytują ciekawostki, informacje, dialogi, rymowanki, zachęcają do gier i zgadywania. Bardzo przyjemnie się tego słucha, głosy nie są monotonne i męczące, a regulacja głośności i możliwość podłączenia słuchawek stanowi dodatkowy plus. TING jest bardzo wygodny w utrzymaniu dla mniejszej i większej rączki. Mój 4,5-latek radzi sobie z nim bez problemu, ale myślę, że dziecko 3-letnie też podoła.

“Fascynujący świat dinozaurów”, podobnie jak inne książki z tej serii, ma format  A4. Porządnie wykonane, grube kartki niełatwo jest zniszczyć. Czytelne teksty i piękne ilustracje zachęcają nie tylko do słuchania, ale także do czytania. W tym przypadku jedno drugiego nie wyklucza. Tekturowe “okienka” do odkrywania obrazków urozmaicają zawartość strony.

Moi chłopcy pokochali tę książkę i długopis, a ja, do “Fascynującego świata dinozaurów” planuję zakup kolejnej, bo są jeszcze inne tytuły. Długopis mam, więc kolejne wydatki nie będą dotkliwe. Ten zestaw potrafi zaciekawić i wciągnąć na długi czas, dzięki czemu my, wiecznie zabiegani rodzice, możemy trochę odetchnąć.  

Jedna odpowiedź do ““Fascynujący świat dinozaurów” z mówiącym długopisem TING – opracowanie zbiorowe”

  1. Ting pisze:

    Czy ktoś ma może na sprzedaż taka książkę o dinozaurach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close