24 lipca 2019

Gospodarstwo Mysi – Lucy Cousins

tytuł: Gospodarstwo Mysi
tekst i ilustracje: Lucy Cousins
wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
seria: Mysia
wymiary: 18 x 18 cm
książka kartonowa
liczba stron: 12
kategoria wiekowa 3+

“Gospodarstwo Mysi” to jedna z tych książeczek, które maluchy oglądają chętnie. Nawet ja wiem, kim jest Mysia i doskonale kojarzę jej przygody z bajek animowanych dla najmłodszych. Tak więc przedstawiać nas sobie nie trzeba – już wiem, że Mysia to fajna “dziewczyna”, która pokazuje dzieciom nowe rzeczy.

Gospodarstwo Mysi pozwala dziecku zobaczyć, co się dzieje w na wsi. A Mysia jeździ traktorem po polu, zagląda do kurnika i obory, zbiera owoce i warzywa w ogrodzie. Maluch widzi zwierzęta i czynności przy nich wykonywane, może powtarzać wydawane przez nie dźwięki, co jest fajną zabawą przygotowującą do rozwoju mowy. 

gospodarstwo mysi

I to, co mnie miło zaskoczyło, to możliwość wykorzystania rozkładanki umieszczonej w książeczce, która tworzy ściany rozstawionej obory i kartonowych figurek do złożenia. Mojego dziecka nie musiałam dwa razy zapraszać do zabawy – od razu zaparkował w oborze autem i ulokował w boksie dla koni triceratopsa :) Chyba ten rozstrzał w zabawie mu nie przeszkadzał.  

 

Gospodarstwo Mysi to kartonowa książeczka, odporna na różne wypadki, która posłuży dziecku długi czas. A ponieważ cała seria liczy ponad 50 tomów, można pokusić się o zebranie pokaźnej kolekcji przygód zaradnej Myszki.

Gospodarstwo mysi

 

Dziękuję wydawnictwu Dwie Siostry za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close