29 maja 2012

Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka – Małgorzata Wójtowicz

Tytuł:  „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka”

Autor: Małgorzata Wójtowicz

Wydawnictwo: Impuls

Rok wydania: 2012

Format: A4

Okładka: miękka

Ilość stron: 116

Przedział wiekowy: od 3 do 6 lat

Cena sugerowana: ok. 20,00 zł

 

Pierwsze rysunki otwierają przed dzieckiem świat możliwości. Pobudzają wyobraźnię oraz dbają o ciało! Rozwój sprawności grafomotorycznej i  kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej to jedne z najważniejszych zadań stojących przed każdym Przedszkolakiem! Prace plastyczne nie tylko rozwijają zdolności manualne dzieci i przygotowują je do nauki pisania – wpływają na ich emocje i szeroko pojętą wrażliwość, rozwijają wyobraźnię.

Jak sami widzicie,  dobór materiałów do ćwiczeń dla naszych dzieci jest szczególnie ważny i nie powinien sprowadzać się jedynie do zakupu „kolorowanki”. Niech obrazy kształtują dziecko – prowokują do rozmyślań, wspominania, niech budują w dzieciach poczucie estetyki i piękna – różnorodność obrazów oraz ich symboliczny wymiar na pewno wpłyną pozytywnie na małego twórcę.

Czym wyróżniają się kropkowani z ćwiczeń „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka”? Przede wszystkim jakością i brakiem przypadkowości!

  • Tematy przedstawione w „kropkowankach” są bliskie przedszkolakowi – znajdziemy ilustrację dotyczące pór roku, świąt, zwierząt, owoców i warzyw, kwiaty, a nawet kasztanowe ludziki
  • „Grafika dla smyka…”  jest bardzo estetyczna, obrazy zawierają wiele szczegółów
  • Kropkowanki różnią się stopniem trudności – znajdziemy zarówno proste postaci jak i bardziej złożone kompozycje
  • Karty wykonane są z papieru o wyższej gramaturze – więc nie straszne im nawet farby – na pewno nie będą rozmakać jak niektóre propozycje z kioskowych półek na cienkim (czasem wręcz „gazetowym”) papierze
  • Po połączeniu kropek,  pokolorowaniu i wycięciu idealnie sprawdzą się w roli dekoracji pokoju lub scenografii do domowego teatrzyku
  • Świetnie sprawdzi się w domu i w klasie – jako pomoc dla nauczycieli

Podczas spaceru po książce ćwiczeń „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka” spotkacie Panią Wiosnę, pójdziecie na grzyby i wybierzecie się w rejs żaglówką – a jakich kolorów nabiorą Wasze przygody zależy tylko od Was! Serdecznie polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

3 odpowiedzi na “Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka – Małgorzata Wójtowicz”

  1. Ta książka jest świetna! Pomysł, by uczyć dzieci rysowania po kropeczkach jest naprawdę genialny w swojej prostocie. Mamy książeczkę i z uwagi na jej grubość ciągle się bawimy w kropkowanki. Julka ma niewiele cierpliwości do zabaw plastycznych i manualnych, ale ta książka bardzo jej się spodobała i naprawdę chętnie po nią sięga.Z czystym sercem – polecam!

  2. Gotowe do noszenia – kolekcje produkcji seryjnej).

  3. Wystarczy spojrzeć na krawiectwo z Wiecznego Miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close