7 stycznia 2022

Gwiazdkowy Prosiaczek – J.K. Rowling

Tytuł: Gwiazdkowy Prosiaczek
Autor: J.K. Rowling
Ilustracje: Jim Field
Tłumacze: Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz
Oprawa: twarda
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: Media Rodzina

Choć już po świętach, to jest pewna pozycja, którą chciałabym Wam właśnie teraz przedstawić włąsnie teraz, kiedy świąteczna atmosfera opada, a my powracamy po Nowym Roku do szarej codzienności. Gdyby tak jeszcze na chwilkę zatrzymać się i dać ponieść się magicznej, niesamowitej przygodzie w poszukiwaniu zagubionego przyjaciela?

Za pióro chwyciła J.K. Rowling znana wszystkim z serii o Harrym Potterze. To gwarant dobrego kawałka dziecięcej literatury. Choć powieść skierowana jest dla dzieci w wieku od ośmiu lat, to fabuła pochłonie także dorosłych. Siedmiolatki równie chętnie poznają losy Jack’a i Gwiazdkowego Prosiaczka.

Każda historia ma swój początek. Główny bohater, Jack, od małego przywiązany jest bardzo do swojej przytulanki, Daj Prosia (DP). Jest z nim w chwilach trudnych, jak i szczęśliwych, których ostatnio jest jakby mniej z powodu rozwodu rodziców i przeprowadzki do nowego miasteczka, nowej szkoły. To sprawia, że chłopiec jeszcze bardziej przywiązuje się do swojej przytulanki DP, która jest dla niego najważniejsza. Wkrótce mama Jacka zaczyna spotykać się z innym panem, wszystko się zmienia, a najgorsze dopiero przed nim.

W Wigilię ukochana przytulanka Jacka gdzieś zaginęła. Nigdzie nie może jej znaleźć, czuje się zrozpaczony i zagubiony. Jednak Wigilia to wyjątkowa, wręcz magiczna noc. Zabawki Jack’a ożywają, a Gwiazdkowy Prosiaczek, który niby ma zająć miejsce DP, ma odważny plan, by wyruszyć w nieznaną podróż, aby odnaleźć i ocalić najlepszego przyjaciela.

Przed chłopcem i Gwiazdkowym Prosiaczkiem pełno niesamowitych przygód, wartkich akcji i emocjonujących wydarzeń. Lekkie pióro J.K. Rowling przenosi nas w świat wyobraźni i czaruje dobrym poczuciem humoru od pierwszych stron. 

Gwiazdkowy Prosiaczek to niesamowita historia o przyjaźni, wsparciu, a także poświęceniu dla innych. Ta opowieść daje wiele do myślenia i nieraz zatrzymywaliśmy się dłużej nad wybranymi fragmentami, by o nich porozmawiać i lepiej zrozumieć uczucia głównego bohatera. Niektórych może oburzyć słownictwo w książce np, lamus, idiota, ale nie dajmy się zwariować. 

Świetna fabuła jest dopełniona pięknymi czarno-białymi ilustracjami, których autorem jest Jim Field. Całość prezentuje się wręcz magicznie. 

Dla kogo Gwiazdkowy Prosiaczek będzie idealny? Dla wszystkich tęskniących za atmosferą świątecznych dni, pełnych ciepła, nadziei i poczucia, że wszystko jest możliwe.

Recenzja powstała w ramach współpracy z Wydawnictwem Media Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close