23 czerwca 2012

Idealny dzień – Natalia Usenko

Tytuł:  „Idealny dzień”
Autor: Natalia Usenko
Ilustracje: Diana Karpowicz
Seria: Wierszem napisane
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 20 x 25 cm
Okładka: twarda
Ilość stron:  32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
Cena sugerowana: ok. 24,99 zł

 Czy czytanie wierszy dzieciom może się kiedyś znudzić? Chyba nie ma takiej możliwości, a już na pewno nie, gdy traficie na wiersze wyjątkowe na swój magiczny sposób! Dziś książka stała się dobrem ogólnodostępnym, półki księgarnianych regałów uginają się pod ciężarem wielokolorowych woluminów – jako rodzice, stajemy przed wyzwaniem, jak znaleźć tą wyjątkową współczesną książkę?

Kluczem do sukcesu są poszukiwania i próby czasu, a przede wszystkim poddanie najważniejszej krytyce – ocenie dziecka. Kolejna książka z serii „Wierszem napisane” zdaje się być, „małym” białym krukiem wartym uwagi, wszystkich kochających dobry humor, melodię języka i lubiących równocześnie cieszyć swoje oko!

Zbiór wierszy autorstwa Natalii Usenko, to starannie wybrana kompozycja zabawy oraz nauki. Te cegiełki doskonale zostaną ze sobą połączone najtrwalszym spoiwem na świecie – czasem spędzonym wspólnie z dzieckiem na czytaniu.

Współczesna poetka, gwarantuje wysoki poziom zabawy słowem,  nieprzypadkowych rymów i misternie opowiedzianych za ich pomocą historyjek. Język, którym się posługuje jest dopasowany do młodego odbiorcy – zrozumiały, lecz niepozbawiony polotu!

W książce znajdziecie między innymi  bardzo pouczającą opowieść o Mumii,  historię o tym jak Kajtek został bez majtek (przyznam, że dawno się tak nie uśmiałam), oraz  wiersze przeplecione refleksją  i zadumą, takie jak tytułowy „Idealny dzień” czy „Dziwadło”.

Książka, jak jej starsze siostry z serii „Wierszem napisane”, jest również bardzo efektowna pod względem wizualnym. Ilustracje autorstwa Diany Karpowicz, zachwycają niebanalnością kreski i piękną kompozycją kolorystyczną – stanowią miłe dopełnienie całości.

Z całego serca życzę Wam samych idealnych dni, lektura tej książki z pewnością pomoże spełnić to życzenie!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close