25 maja 2020

Inspektor Parma i spisek żywnościowy – Christopher Siemieński

Tytuł: Inspektor Parma i spisek żywnościowy
Autor: Christopher Siemieński
Liczba stron: 184
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Poradnia K

Po czym poznać dobrą książkę? Po tym, kiedy dzieci wołają „Mamo!, Czytaj dalej, nie przerywaj”. Kto by podejrzewał, że historia z uroczą świnką, Panią Inspektor Parmą, tak bardzo ich wciągnie? Przyznam, że nie tylko ich pochłonęła detektywistyczna książka Inspektor Parma i spisek żywnościowy. Ale cicho sza, nie mówcie moim dzieciom : D

Inspektor Parma i spisek żywnościowy to książka niemal sensacyjna, gdzie akcja toczy się szybko, sprawnie, dając poczucie niedosytu, przez co zarówno dziecko, jak i dorosły pragnie poznać kolejne losy mieszkańców Jagodna. Miasteczko to charakteryzuje się tym, że jego mieszkańcy dbają, by odżywiać się zdrowo i pożywnie, unikają wszelkich konserwantów, barwników i spulchniaczy. Niestety tego nie można powiedzieć o dwóch sąsiadujących miastach Buły Wielkie i Parówy Niżne.

inspektor parma

W książce Inspektor Parma i spisek żywnościowy znajduje się pięć historii: Kolorowa trucizna, Skamieniała prezeska, Zagadkowa ucieczka doktora Truja, Tajemnica pachnącej bułeczki, Ucieczka z Khemii. W każdej z nich możemy spotkać się z tajemniczymi substancjami jak barwniki spożywcze, spulchniacze, czy konserwanty.

Biuro detektywistyczne ma swoją siedzibę przy ulicy Boczkowej 23, w którym urzędują świnka Parma (Pani Inspektor) oraz jej wierny pomocnik Szperek (szczurek). Pierwsza sprawa, którą będą się zajmować, dotyczy nietypowych omdleń w mieście. Osoby, które zostały „zakażone”, tracą przytomność, a ich skóra zabarwia się na różne kolory. Sprytni detektywi wyruszą na poszukiwania odpowiedzi, ich życiu będzie grozić wielkie niebezpieczeństwo, tym większe im bliżej będą sprawcy całego zamieszania.

Każda historia jest świetnie ujęta, szybka akcja trzymająca w napięciu sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Również grafika jest rewelacyjna i oddaje opisane sytuacje, pomagając wyobraźni na stworzenie całego planu miasta Jagodna.

inspektor parma

Książkę Inspektor Parma i spisek żywnościowy z powodzeniem można potraktować jako wstęp do rozmowy z dziećmi o sztucznych składnikach w produktach żywnościowych. Z jej pomocą możemy wytłumaczyć dzieciom, dlaczego warto znać różne barwniki, konserwanty, dlaczego warto ich unikać, oraz jak świadomie wybierać zdrową żywność.

Polecam serdecznie, dla dzieci 7+ i wszystkich dorosłych, którzy lubią książki sensacyjne.

Dziękuję Wydawnictwu Poradnia K za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close