8 marca 2020

Ja, miłość. Księga współodczuwania – Susan Verde

Tytuł: Ja, miłość. Księga współodczuwania
Autor: Susan Verde
Ilustracje: Peter H. Reynolds
Liczba stron: 40
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Mamania

Większość naszych dni jest do siebie podobna, wdziera się monotonia, pośpiech, nieustanny brak czasu. Nie dostrzegamy uczuć i emocji, które targają drugą osobą. Uczeni jesteśmy obojętności,  braku uważności, bo „nie ma czasu” na takie sprawy. Dlatego bardzo cieszę się, że na polskim rynku ukazała się książka Ja, miłość. Księga współodczuwania, ponieważ to idealne narzędzie do nauki miłości, empatii i dbania o siebie.

Od dłuższego czasu możemy spotkać się z pojęciem mindfulness, które oznacza dosłownie uważność, jest to proces koncentrowania uwagi na zewnętrznych i wewnętrznych bodźcach, które występują w danej chwili. Może być rozwijany poprzez ćwiczenia lub medytację, jogę. 

ja, miłość

Ja, miłość. Księga współodczuwania może być potraktowany jako taki mały podręcznik dla dzieci. Na ostatnich stronach znajdziecie kilka pozycji jogi dla dzieci z wyjaśnieniem jak przybrać odpowiednią pozycję. Jeśli kiedyś ćwiczyliście jogę, wiecie, jak jej ćwiczenia potrafią wyciszyć nasze ciało i myśli. Autorka w swojej książce pragnie przekazać i nauczyć dzieci radzenia sobie z silnymi emocjami oraz uczy współodczuwania.

ja miłość

Tematem przewodnim jest miłość w jej najróżniejszych postaciach. Podkreśla, że miłość jest w każdym z nas, że każdy z nas może być pełny miłości, że miłość pozwala nam działać, dodaje nam siły, pomaga życzliwości i dobru wydobyć się z zakamarków naszej duszy. 

Książka jest przepięknie zilustrowana, nie sposób oderwać oczu od poszczególnych obrazków. Grafika uzupełnia się z treścią, przez czuję się pewną harmonię i spójność. 

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close