7 lipca 2012

„Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

Tytuł: ”Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

Seria: Przygody skrzata Jagódki

Autor: Ewa Stadtmuller

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2012

Format: 200×190 mm

Okładka: miękka szyta

Ilość stron: 12

Kategoria wiekowa: 3+

Cena sugerowana: ok. 3 zł

 

Biblioteka – skarbnica książek, wiadomości i wiedzy. Które z leśnych zwierzątek najlepiej pasowałby do roli mola książkowego?? Oczywiście sąsiadka skrzata Jagódki – mądra Sowa.

W swojej dziupli ma pokaźny zbiór przeróżnych książek. Pewnego dnia odkrywa go Poziomka – żona skrzata Jagódki. W ich głowach kiełkuje pomysł o stworzeniu wypożyczalni książek. Za ich namową Sowa zgadza się podzielić swoimi książkowymi skarbami z innymi leśnymi stworzeniami. Jagódka doskonale spisuje się w roli organizatora i koordynatora tego wielkiego wydarzenia. Przystosowuje on dziuplę Sowy, tak by mogły z niej korzystać również zwierzęta nie latające. Buduje piękne schody i  wiesza szyld – „Biblioteka Leśna czynna przez trzy godziny od wschodu słońca i trzy godziny po jego zachodzie”. Praca w bibliotece została podzielona, a zainteresowanie książkami przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich organizatorów. Sowa dumna ze swoich zbiorów, nie dawała spać skrzatom w nocy i przychodziła podzielić się swoja radością. Okazuje się, że leśne zwierzątka bardzo lubią czytać:)

Bajka jest krótka, tak w sam raz na jeden wieczór przed zaśnięciem.  Znajdziemy tu piękne ilustracje Kazimierza Wasilewskiego, które przeplatają się z tekstem. Sprawiając, że książeczka jest bardzo atrakcyjna, nie jest monotonna. Czcionka jest duża, odpowiednia dla rodzica czytającego przy świetle nocnej lampki lub dla młodego czytelnika, który dopiero wprawia się z składanie literek.

Być może książka zachęci malucha do gromadzenia własnych zbiorów, pogłębiania wiedzy jaką ze sobą niosą a w przyszłości, będzie on służył pomocą innym, którzy będą spragnieni czytania.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close