13 kwietnia 2017

Jedz, baw się, śpij – Luiza DeSouza

Autor: Luiza DeSouza
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Vivante
Ilość stron: 416

Jeśli jesteś w ciąży lub niedawno zostałaś szczęśliwą mamą, zapewne często szukasz sprawdzonych informacji, dotyczących pielęgnacji i wychowania dziecka. Pierwsze tygodnie, a nawet miesiące, mogą być dla ciebie i malucha wymagające, jeśli nie trudne. Uczycie się oboje nowej roli, choć to na tobie spoczywa wielka odpowiedzialność za nowego człowieka – twoje ukochane maleństwo.

Pocieszę cię stwierdzeniem, że ze wszystkim dojdziesz do wprawy, a po pewnym czasie pewne rzeczy będziesz robić wręcz z zamkniętymi oczami. Znam to bardzo dobrze, bo niedawno po raz trzeci zostałam mamą!

Jest wspaniale, po raz kolejny zachwycam się małym człowieczkiem i po raz kolejny wykonuję te same, co poprzednio, czynności. Tak, jestem bardziej pewna swego, ale nie będę kłamać, że nie miewam wątpliwości czy chwil zawahania, co i jak zrobić przy dziecku, które różni się od starszego rodzeństwa.

Dlatego przyszłym i świeżo upieczonym rodzicom, mogę śmiało polecić po przeczytaniu, poradnik ”Jedz, baw się, śpij”  – książkę Luizy DeSouza, doświadczonej opiekunki noworodków, opiekunki dzieci gwiazd.

Znajdziecie tu chyba wszystkie zagadnienia, które mogą frapować rodziców. Luiza lekko opisuje historie z udziałem różnych rodziców i dzieci, przytacza wiele przykładów na to, jak radzić sobie w trudnych przypadkach lub czego lepiej nie robić. Oddaje w treści dużo wiadomości, które zdobyła dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu opiekunki i zawodowej pracy pielęgniarki.

W poradniku, który jest z założenia pomocą, ale nie wyrocznią, autorka podkreśla moc rodzicielskiej intuicji oraz to, że nie istnieje jedyna słuszna metoda pielęgnacji i opieki nad dziećmi. Zawarto tu wskazówki jak sobie radzić w organizowaniu przestrzeni dla dziecka przed jak i po jego narodzinach, pierwsze kąpiele, karmienie, pieluchowanie, wybór opiekunki i organizację pracy zawodowej, a także troska o kobiece ciało. I nie tylko! To jest rzeczywiste kompendium, które pozwoli wziąć oddech rodzicom (przecież dzieckiem zajmuje się nie tylko mama!), skupiając w jednym miejscu dziesiątki sprawdzonych informacji o pierwszych miesiącach życia niemowlęcia.

Ja myślałam, że wiem już wszystko o dzieciach, ale książka w kilku kwestiach zweryfikowała moje poglądy. Człowiek uczy się całe życie, a rodzice uczą się nowych, czasem zaskakujących rzeczy z każdym kolejnym dzieckiem.

“Jedz, baw się, śpij”, to poradnik, który zdecydowanie pomoże przetrwać trudne sytuacje oraz uniknąć kłopotów, przez które wcale nie musimy przechodzić.

Dziękuję Wydawnictwu Vivante za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close