7 września 2012

Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach – Barbara Jakubowska

Tytuł: „Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat”
Autorzy zagadek: Barbara Jakubowska i zespół redakcyjny Wydawnictwa Edgard
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2011
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  58
Przedział wiekowy : 3 – 5 lat
Sugerowana cena: 19,90 zł

Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, szczególnie dla najmłodszych pupili. Chęć poznawania świata i otwartość umysłu dzieci, aż proszą się o dostarczanie nowych bodźców i stymulację. Wiele nurtów wychowawczych potwierdza, że na naukę nie tylko nigdy nie jest za późno, ale nigdy nie jest za wcześnie!

„Język obcy” towarzyszy dziecku od najmłodszych lat – wielokulturowość jest powszechna, a osłuchanie z popularnym „angielskim” zdaje się być codziennością, coraz częściej w przedszkolu korzystamy z lekcji dla naszych pociech – czemu więc nie bawić się świetnie razem w domu, korzystając z ciekawych rozwiązań?!

„Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat” są rewelacyjną pomocą dydaktyczną dla rodzica oraz źródłem dobrej zabawy dla dziecka. Nauka języka została w przyjemny i ciekawy sposób połączona z treningiem spostrzegawczości i ogólnych zabaw wspierających rozwój przedszkolaka.

Książeczka składa się z 112 zagadek umieszczonych na 56 kartach. Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub  rozkręcić plastikowy zaczep i rozpiąć książkę na oddzielne karty (karty i zagadki posiadają swoją numerację ich ponowne złożenie nie stanowi problemu).  Zgrabny format sprawia, że karty mieszczą się w damskiej torebce lub większej kieszeni.

Rozłożone zagadki świetnie sprawdzą się podczas zabawy w większym gronie lub do własnych autorskich pomysłów – a może ich być naprawdę sporo:)

Książeczka ma za zadanie przede wszystkim naukę słownictwa oraz oswojenie dziecka z językiem angielskim. Dobór słownictwa został przygotowany zgodnie zaleceniami programów nauczania w przedszkolach i szkołach akredytowanych przez MEN (zgodnie z obowiązującą podstawą programową) – jako rodzice możemy spokojnie i komfortowo bawić się bez zaprzątania sobie głowy czy nasze „dydaktyczne” wybory są słuszne i jakkolwiek praktyczne. Oprócz zalet nauki języka obcego, korzystanie z książeczki niesie takie korzyści jak praca nad systematycznością, ćwiczenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Forma zagadek zachęca dzieci do zabawy. Estetyczne i kolorowe obrazki pomagają w szybkim kojarzeniu i zapamiętywaniu wzrokowym „nowej wiedzy”.

Zagadki zostały ułożone w logicznym ciągu, wedle ich stopnia trudności. Powoli i bez pośpiechu kolejno poznajemy bohaterów zagadek, miejsca, podstawowe przedmioty codziennego użytku, jedzenie etc. Następnie dzieci poznają bardziej skomplikowane zagadki dotyczące części ciała i prostych czynności. Wraz z trudnością słownictwa wzrasta zaawansowanie zagadek – od prostych pytań przedmiotowych po labirynty i zagadki dotyczące rozmaitych cech otaczającego świata.

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców, oprócz tego na stronie internetowej Wydawnictwa Edgard dostępny jest „Poradnik dla rodziców” w formie elektronicznej. Zawiera on wyczerpujące informacje, propozycje zabaw oraz słowniczek.

Każda karta jest dwustronna i zawiera:

Z przodu (w języku angielskim) :  Dwie zagadki – każda składa się z pytania, obrazka oraz odpowiedzi do wyboru. Większość odpowiedzi zawiera swój graficzny odpowiednik – co umożliwia samodzielne korzystanie z książeczki przez najmłodszych.

Na odwrocie znajdują się : Bliźniacze odpowiedniki zagadek w języku polskim oraz zaznaczone poprawne odpowiedzi.

Zagadki zadane są w sposób bardzo intuicyjny, obrazki sugestywne – po kilku wspólnie rozwiązanych zadaniach, dzieci z pewnością nie będą miały problemu w domyśleniu się treści pytania – to ważna cecha w przygotowaniu zabawy dla dziecka, które jeszcze nie czyta samodzielnie.

Ja bawiłam się z 2 i 5-latką. Mój jeszcze niemówiący dwulatek zaniechał edukacji językowej na rzecz ogólnej zabawy w poznawanie słów i zgadywanie, naśladowanie dźwięków i poszukiwania przedmiotów podobnych do „zagadkowych” w naszym M. Natomiast zaprawiona już  po części w przedszkolnym angielskim,  towarzyszka zabawy dumnie zgadywała i bawiła się zgodnie z pierwotnym założeniem autorów (czyli ucząc się języka angielskiego). Książka jest  dostępna w atrakcyjnej cenie i jak doświadczenie pokazuje może długo posłużyć w naszym domu. Gdy dzieci będą starsze spokojnie można rozszerzyć zabawę z pojedynczych słów na opisywanie obrazków z kart pełnymi zdaniami – przy takim wykorzystaniu „Zagadki” długą będą pożyteczne i ciekawe!

„Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat” skradły moje serce! Możliwości wykorzystania tej książeczki zdają się być nieskończone – tak długo jak  będziemy mieli ochotę zapraszać karty do wspólnej zabawy! Polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Informacje o produkcie: 

Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi. Kreatywna nauka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach to:
– kolorowe karty angielsko-polskie
– 112 zagadek o różnym stopniu trudności
– szybkie sprawdzanie odpowiedzi – na rewersie kart
– pomocna krótka instrukcja, jak korzystać z kart
– GRATIS – poradnik dla rodziców do pobrania

Kolorowe karty angielsko-polskie
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 3-5 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zapamiętywać nowe wyrazy. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers).

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim porady, jak uczyć dzieci języka obcego, pomysły na wspólne zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem. Poradnik można pobrać bezpłatnie ze strony www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close