24 kwietnia 2017

Kłopoty z ulicy Rumiankowej – Agnieszka Gadzińka

autor: Agnieszka Gadzińka
ilustracje: Artur Gulewicz
ilość stron: 88
cena: ok 24 zł

Kłopoty bywają kłopotliwe. Zwłaszcza kiedy stają się czyjąś specjalnością. A jeśli dodamy do tego wielką wyobraźnię, kilka siniaków i niepohamowaną energię, możemy spodziewać się naj… śmieszniejszego. Bo cóż bardziej nie bawi jak cudze tarapaty?

Już sam tytuł książki Agnieszki Gadzińkiej naprowadza nas na jej tematykę – Kłopoty z ulicy Rumiankowej. To właśnie przy tej ulicy, w kamienicy z czerwonej cegły, mieszka pewien dziewięcioletni Tadzik. Chłopiec wraz ze swoim przyjacielem dość często wpada w kłopoty różnej maści, które dorosłym mogą wydawać się dziwnie znajome. Bo komu z nas nie zdarzyło się skłamać? Wszyscy doskonale wiemy, że kłamstwo ma krótkie nogi, ale dlaczego szkodzi na żołądek? Między innymi o tym dowiemy się z przygód przyjaciół. Te i wiele innych historii rozbawi każdego, kto sięgnie po tę lekturę. Świetnie opisane przygody chłopców, którzy zabawę z dziewczynkami traktują jako ostateczność, uczą młodego czytelnika, że z każdej opresji można wyjść dzięki odrobinie dobrej woli, a każdy błąd można naprawić, wystarczy tylko chcieć.

Książka składa się ośmiu pełnych humoru rozdziałów, które dodatkowo zilustrowane zostały w zabawny, nieco karykaturalny sposób przez Artura Gulewicza. Każdy z nich opowiada zupełnie inną, ciekawą historię, która kończy się puentą. Książka napisana jest lekko i przyjemnie, co dodatkowo łatwo pozwala przenieść się na ulicę Rumiankową, by razem z jej bohaterami przeżywać zabawne przygody.

„Kłopoty z ulicy Rumiankowej” to kolejna, równie świetna książka tej autorki. Agnieszka Gadzińska po raz kolejny wprowadza nas w świat nam znany, choć dalej zaskakujący.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close