28 kwietnia 2012

Kłótliwy poradnik partnerski – Ewa Żeromska

Kłótliwy poradnik partnerski
Autor: Ewa Żeromska
Rysunki: Kamila Stankiewicz
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo sedno
Rok wydania: 2012
Format: 140 x 210 mm
okładka: miękka
liczba stron: 192
Sugerowana cena: ok. 29,90 zł

Pierwszą rzeczą, która przykuwa wzrok, gdy sięgamy po książkę jest tytuł „Kłótliwy poradnik partnerski”. Już on dostarcza czytelnikowi pewnych podstawowych informacji. O czym mowa, o kłótni, czyli ostrej lub lżejszej wymianie zdań między stronami. W której każda ze stron uważa, że ma rację.

Adresatami poradnika mogą być zarówno osoby dopiero przymierzające się do małżeństwa czy bycia w stałym związku, jak również pary z wieloletnim stażem. W końcu ten temat dotyczy Nas wszystkich i towarzyszy niemalże od początku związku.

Książka składa się z 20 rozdziałów. Każdy napisany w sposób lekki i zabawny, porusza różne tematy kłótni:  związane z dziećmi, wakacjami, pieniędzmi, seksem, zazdrością, imprezami, pracami domowymi  czy relacjami z teściami. Każdy rodzaj sporu ilustrują humorystyczne rysunki. W przykładowych dialogach i scenkach opatrzonych trafnymi komentarzami autorki, można ujrzeć siebie, swojego partnera czy kogoś z rodziny lub znajomych.

Poradnik zawiera wiele cennych wskazówek jak się kłócić, żeby się pogodzić a najlepiej jak pokierować dialogiem by kłótnia w ogóle nie wyniknęła. Wskazuje, że nie każda kłótnia jest zła jakby się mogło wydawać. Niekiedy działa jak wentyl bezpieczeństwa i „oczyszcza atmosferę” a innym razem jest zupełnie bezsensowna  i wszczynana  tylko po to, by zagrać komuś na nerwach. W końcu związek to relacja dwójki początkowo obcych sobie osób, z których każda jest inna i ma odmienne oczekiwania.  Pomocny może okazać się umieszczony na końcu dekalog dla kłócących się, który pokaże, jak mądrze się spierać.

Taką książkę warto mieć w swojej biblioteczce, móc ją przeglądać, gdy planujemy duży wybuch emocji. Warto zapamiętać, że kłótnia jest sztuką i ma swoje zasady. Ich znajomość przyda się każdej parze. Dlatego gorąco polecam te pozycję.

Sylwia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

3 odpowiedzi na “Kłótliwy poradnik partnerski – Ewa Żeromska”

  1. Jestem posiadaczką tego poradnika, ale jeszcze nie zabrałam się za czytanie. Jak tylko znajdę chwilkę, na pewno skonfrontuję recenzję z własną opinią:)

  2. Natalka pisze:

    Mnie książka się podobała – napisana lekko, z humorem, ale i ciepło mówiąca o tytułowym zagadnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close