4 grudnia 2020

Kolor samotności – Rhiannon Navin

Tytuł: Kolor samotności
Autor: Rhiannon Navin
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: HarperCollins

Kolor samotności to wzruszająca opowieść o przeżywaniu żałoby, która ma wiele odcieni i barw. Każdy z bohaterów tej książki przeżywa ją w swój jedyny, niepowtarzalny sposób. Czytając Kolor samotności, patrzymy na rozbitą cierpieniem rodzinę oczami sześcioletniego chłopca Zacha. Przygotujcie sobie zapas chusteczek, bo łzy cisną się do oczu z każdą kolejną stroną.

W opowieści Rhiannon Navin poznajemy amerykańską rodzinę. Ojca, nieustannie zapracowanego, zmęczonego, który niestety prowadzi drugie potajemne życie. Nadopiekuńczą matkę, która całą swoją energię poświęca dwójce chłopców. Starszego Andy’iego, który cierpi na zaburzenia buntownicze. Jest nieznośny, krzyczy na wszystkich, wyprowadza z równowagi. Nie jest z nim najłatwiej. Najmłodszy z braci, sześcioletni Zach, próbuje odnaleźć się w tej całej sytuacji i rodzinie.

Do szkoły, do której uczęszczali chłopcy, wpadł uzbrojony napastnik i zabił dziewiętnaście osób. Wśród nich był Andy. Świat, który znał Zach rozpada się na milion kawałków. Na pierwszy rzut to właśnie matka załamuje się najbardziej, ojciec jest jeszcze bardziej niedostępny, a mały chłopiec zostaje sam ze swoimi uczuciami. Brak rozmowy o uczuciach, o tym co targa serce drugiego człowieka, sprawia, że przeżywanie żałoby staje się coraz trudniejsze dla sześcioletniego dziecka. 

Początkowo Zach cieszy się, że brata już nie ma. W końcu nie będzie mu dokuczał, wszystko zapewne się zmieni, bo matka będzie mogła poświęcić mu więcej czasu. Niestety uczucia i emocje chłopca nie zostają zauważane. 

Kolor samotności to wyjątkowa opowieść o smutku, cierpieniu, potrzebie akceptacji i zrozumienia, o potrzebie bliskości i wsparciu najbliższych.

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins  za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close