4 grudnia 2019

Kraina Lodu. Droga do domu – Joe Caramagna

Tytuł: Kraina Lodu. Droga do domu
Scenarzysta: Joe Caramagna
Ilustracje: Kawai Creative Studio, Eduardo Francisco
Tom: 2
Liczba stron: 68
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont

Druga część “Krainy Lodu” na dobre zagościła się już w naszych kinach i tam gdzie jest, słychać echa sukcesu. Nic dziwnego zatem, że Elsa i Anna wyskakują nam już z lodówki. Tym razem mam dla Was drugi tom przygód sióstr w postaci komiksu pt. “Kraina Lodu. Droga do domu”.

Zacznę może od obrazków i szaty graficznej, która od pierwszej części “W poszukiwaniu siebie” różni się zdecydowaną kreską, postacie są mniej dziecinne. Szczerze przyznam, że mnie bardziej podobało się poprzednie ujęcie bohaterów.

droga do domu

W Królestwie Arendelle nadchodzi jesień, a to przecież czas dożynek! Anna i Elsa dostają zaproszenie na dożynki w królestwie Snoob, które leży bardzo daleko. Mało tego, nikt naprawdę nie wie, gdzie znajduje się ta kraina. Czy aby na pewno nikt?

Okazuje się, że ich przyjaciel Kaj, który jest bardzo obowiązkowy i lojalny wobec rodziny królewskiej ma brata, który mieszka w tajemniczym królestwie Snoob. Bracia nie widzieli się już wiele lat i dla sióstr jest to wyzwanie, by za wszelką cenę doprowadzić do ich spotkania. Wyruszają wspólnie na wyprawę, a po drodze czekają na nich niespodzianki w postaci zapadających się mostów, mrocznych lasów, dzikich zwierząt. Akcja za akcją, historia pełna zabawnych momentów, prosta przystępna dla młodego czytelnika.

Gwarantuję, że zarówno Kraina Lodu. W drodze do domu”, jak i pierwsza część “W poszukiwaniu siebie” zyska serca fanek i fanów tej mroźnej krainy.

Dziękuję Wydawictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego komiksu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close