22 kwietnia 2012

Krasnoludki Pucybutki – Joanna Papuzińska

„Krasnoludki Pucybutki”
Autor: Joanna Papuzińska
Ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska
 „Biały Kruk 2012” – International Youth Library
Wydawnictwo: Wydawnictwo MILA
Rok wydania: 2011
Format: 12,5 x 18,5 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 36
Seria: Perełki Mili
Cena sugerowana: ok. 19 zł

Nie od dziś Krasnoludki – różnej maści, narodowości i obyczajów – zaglądają na karty książek dla dzieci. Zakradają się po cichutku w kanony dziecięcej literatury i stawiają na głowie nasz poukładany świat wiedzy o tych stworzonkach.

I tak stało się tym razem, pewnego dnia Antek zaprosił kilka zziębniętych Pucybutków do swojego domu … i zaczęły się czary. Ktoś mógłby pomyśleć, że towarzystwo krasnoludków to domena szewczyków i bajkowych księżniczek, jednak gdy okazać im trochę ciepła i otworzyć przed nimi drzwi naszego domu, ochoczo rozgoszczą się jakiejś szufladzie – zupełnie jakby była dla nich stworzona!

W historię zamieszana jest cała rodzina – czyli gospodarze naszych Pucybutków – Antek, Oleńka, Mama i Tata. Podczas gdy Tata zachodzi w głowę, co też stało się z jego pamięcią, Krasnoludki Pucybutki ze śpiewem na ustach szorują, pucują i glancują! A w butach domowników pojawiają się ich zdumione tym faktem odbicia.

Historia spod pióra mistrzyni bajkowego słowa, Joanny Papuzińskiej, zapewni oprócz mile spędzonego czasu, piękne wspomnienia z dzieciństwa. A nietuzinkowe ilustracje, autorstwa Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej, zadbają o ucztę dla małych oczu, ciekawych świata Krasnoludków.

Książeczka godna najwyższej półki – oczywiście nie traktujcie tego dosłownie i szykujcie dla niej miejsce dostępne dla małych raczek – niech sięgają po nią jak najczęściej!

Książeczka jest bardzo estetyczna i z najlepszych „materiałów”: twarda oprawa, kredowe strony, szyta – tak wysoka jakość pomoże Pucybutkom zapisać się w historii naszej rodziny na długie lata.

Nie zapominajcie o tym,  że Wasz wybór ma wpływ na Wasze dzieci – między innymi dzięki dziecięcej literaturze kształtujemy w młodych umysłach poczucie estetyki

I właśnie dlatego… polecam, polecam, polecam tę książeczkę z największą przyjemnością!!!

Hanna 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mila za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close