20 lipca 2013

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków Bajeczki z naklejkami – Praca zbiorowa

Tytuł: “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków – Bajeczki z naklejkami”
Ilustrator: Sitthporn Poungsuk
Wydawnictwo: MD Monika Duda
Oprawa: zeszytowa, zdobiona brokatem
Ilość stron: 16 str. + wkładka z naklejkami
Oprawa: zeszytowa, zdobiona brokatem
Ilość stron: 16 str. + wkładka z naklejkami
Format: 210×280 mm
Średnia cena: ok. 6,50 zł

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków – Bajeczki z naklejkami Wydawnictwa MD Monika Duda, to połączenie klasycznej bajki, (którą zna chyba każde dziecko i dorosły) z naklejkami, czyli idealny zestaw dla mojego 2- letniego synka.  Kuba od razu zainteresował się książeczką. Gdy w czasie jej oglądania natrafił na naklejki, radości nie było końca. Naklejki i kolorowa książeczka to jest to “co Tygryski lubią najbardziej”.

Książeczka pozwala na aktywne uczestniczenie dziecka w czytaniu. Bajka z naklejkami jest niezastąpioną pomocą w nauczaniu dzieci podstawowego słownictwa. Wyrazy, które dziecko ma znaleźć są proste, pogrubione w tekście a dodatkowo obok znajduje się obrazek, ilustrujący co dziecko ma znaleźć (ułatwia zadanie) z przyporządkowany numerkiem- taki sam jak na karcie z naklejkami. Wspólna zabawa naklejkami idealnie wypełnia czas, rozwija zdolności manualne dziecka, spostrzegawczość oraz słuchanie.

Książeczkę zdobią aż 52 naklejki. Kubie sprawia niezwykłą radość możliwość szukania odpowiednich naklejek i dopasowywanie ich w wyznaczone pola.

Na pierwszej stronie okładki znajduje się miejsce, w którym można wpisać, do kogo należy dana książeczka. Ciekawa propozycja, która umożliwia spersonalizowanie publikacji. Ostatnia strona okładki to, dodatkowy element edukacyjny w książeczce. Znajduje się na niej plansza z owocowym labiryntem.  Dziecko musi wskazać Śnieżce drogę do wioski Siedmiu Kasnoludków. Poprawna trasa wskazana jest przez owoce, które trzeba nakleić oraz wpisać ich nazwy w kreskowane miejsca. (dodatkowe naklejki owoców znajdują się na karcie wraz z naklejkami z opowieści) Dzięki tej planszy poszerzymy możliwości zabawy o dodatkowy element.

Jeszcze kilka słów o ogólnym wyglądzie książki. Okładka sztywna, zeszytowa. Dodatkowy atut wizualny okładki: ozdobiona brokatem a nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią wszystko, co się świeci. Strony bardzo kolorowe, z przepięknymi ilustracjami. Kratki książeczki wykonane ze śliskiego papieru.  Naklejki błyszczące, kolorowe, różnych rozmiarów. Z łatwością możne je odkleić od strony książeczki, gdy zostaną źle naklejone.

Książeczka zdecydowanie godna polecenia. Idealna na wspólne zabawy rodzinne i umilenie czasu maluchowi. Fajna pozycja edukacyjna w biblioteczce małego czytelnika.

Sylwia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MD Monika Duda za przekazanie egzemplarza

Jedna odpowiedź do “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków Bajeczki z naklejkami – Praca zbiorowa”

  1. Ania Gordon pisze:

    Dzień dobry, nazywam się Ania Gordon i jestem nauczycielem.

    Zastanawiam się jaki wpływ na ludzi ma materiał pisan))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close