11 lutego 2019

Księga niemieckich słówek – Ewa Sołtysik

Opracowanie językowe: Ewa Sołtysik
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 32 stron
Cena stała: 29,90 zł

Nauka języka obcego jest w dzisiejszym świecie niezbędna. Aby ułatwić dzieciom start, warto nie tylko wesprzeć ich własną wiedzą, ale także podsunąć pomoce naukowe, które zdecydowanie ułatwią przyswajanie wiedzy i zachęcą do zaangażowania się w ten proces. Najpopularniejszymi językami obcymi, z którymi mają styczność dzieci od najmłodszych lat to język angielski i niemiecki. Moje dzieci będą uczyły się obu, więc z tym większą ciekawością przyglądam się pomocom edukacyjnym z tego obszaru.

Jedną z nich jest “Księga niemieckich słówek” od wydawnictwa Edgard. Jest to książka, która przyda się każdemu dziecku początkującemu w nauce języka niemieckiego. Księga sama w sobie wygląda przepięknie — dużo kolorów i ciekawa grafika to jej zdecydowana zalety. Obrazki przyciągają dziecięce oko, a w “chmurkach” obok nich umieszczono zarówno zwroty w języku niemieckim, jak i określenia poszczególnych przedmiotów, osób lub czynności.

Książka liczy sobie 32 strony w formacie A4, co wydaje się nie być zawrotną ilością jak na leksykon słówek, ale zasób wiedzy i sposób jej rozmieszczenia jest naprawdę satysfakcjonujący. “Księga niemieckich słówek” zawiera aż 600 słówek i wyrażeń z polskimi tłumaczeniami, co jest wartościową pomocą dla młodego ucznia. Na każdej stronie jest kilkadziesiąt słówek i zwrotów, a duży format książki (A4) oraz czytelna grafika pozwalają bez problemu połączyć dane wyrażenie z obrazkiem. Dzieci szczególnie łatwo uczą się nowych słówek, jeśli mogą połączyć wizualnie omawianą rzecz lub czynność z odpowiednim obrazkiem oraz wymową lektora.

Znajdziemy tu przeróżne słówka, zwroty czy pytania dotyczące rodziny, domu, szkoły, hobby, sportu, restauracji, szpitala, owoców i warzyw, ubrań, pojazdów, zawodów, miasteczka, zwierząt, lotniska oraz różne różności i mapę. Dodatkowo wydawca książki na stronie internetowej www.KapitanNauka.pl/gratis umieścił bezpłatne nagrania z wymową profesjonalnych lektorów, które można pobrać po wpisaniu odpowiedniego kodu umieszczonego na ostatniej stronie książki.

“Księga niemieckich słówek” to przydatna pomoc na sam start przygody z nauką danego języka. Do wyboru są także inne wersje językowe, czyli angielskie, hiszpańskie i francuskie. Uważam, że ta książka doskonale uzupełni podstawowy podręcznik do nauki języka obcego.

Dziękuję wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close