1 listopada 2012

Kto polubi trolla? – Zofia Stanecka

Tytuł:  „Kto polubi trolla?”
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Jona Jung
Seria: Czytam sobie, Poziom 1
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 12,99 zł

„Kto polubi trolla?” – Troll Alojzy nie jest ładny i wesoły, to bardzo smutny troll. Nasz bohater ewidentnie nie pasuje do ładnych kwiatków, a wesołe zwierzątka nie chcą się z nim bawić. Krowa, pies i kot mają inne zajęcia, a troll samiutki jak palec czeka na swojego przyjaciela… Na szczęście jak to w bajkach bywa i Alojzy znajduje swoje prawdziwe szczęście w przyjaźni!

Krótka i zabawna historia o perypetiach trolla Alojzego  – bohatera z długim nosem i ogromnymi stopami – bawi i uczy najmłodszych.  Książka napisana jest prostym językiem – jednak zachwycającym swoim bogactwem. Mimo uszczuplenia słownictwa i  unikania kłopotliwych dla rozpoczynającego swoją przygodę z czytaniem dziecka połączeń n-i, z-i itp. oraz pułapek ortograficznych, autorce udało się opowiedzieć ciekawą historię ukwieconą polszczyzną.  „Odwłok osy”, „dygająca Drobinka” i „umykanie do norki” z pewnością  rozbudują zasób słownictwa, piękne i sugestywne ilustracje pozwolą dziecku natomiast na intuicyjne zrozumienie nowych słów.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 1 – SKŁADAM SŁOWA.

Tekst składa się z 150-200 wyrazów. Zdania są krótkie i zrozumiałe. Treść została napisana w oparciu o 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, nie zawiera pułapek ortograficznych.  W ramkach do czytania znajdują się ćwiczenia do głoskowania.

Tekst na dole strony – można śledzić palcem. Duża czcionka – ułatwia składanie liter, a numeracja stron została umieszczona w oderwaniu od tekstu – jest przyjazna i nie odwraca uwagi podczas czytania.

Wysoka wartość artystyczna ilustracji dopełnia opowiedziane historie, ułatwia zrozumienie słów oraz sprawia przyjemność!

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu”. Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości. Absolutny numer jeden!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close