6 listopada 2019

Kuku szuka szczęścia – Monika Kamińska

Tytuł: Kuku szuka szczęścia
Autor: Monika Kamińska
Ilustracje: Andrzej Tylkowski
Wydawnictwo: Mamania
Oprawa: twarda
Liczba stron: 38

Kuku, tytułowy bohater książki, obchodzi swoje urodziny – zdaje się, że czwarte, licząc świeczki widniejące na jego torcie. Z tej okazji wszyscy życzą mu SZCZĘŚCIA. A on, tak bardzo wziął sobie te słowa do serca, że postanowił owo szczęście odszukać.

Przeglądał w domu różne miejsca, sprawdzał w szafkach i za nimi, w pudełkach z zabawkami, zaglądał pod kanapę i pod dywan… Jednak nigdzie nie mógł go znaleźć.

Pomyślnie z pomocą przyszła mama Kuku, która w porę wytłumaczyła chłopcu, że szczęście to nie jest przedmiot, który można gdzieś schować lub wziąć do ręki, lecz jest to rodzaj emocji, którą odczuwa się np. wtedy, gdy jest nam miło. Szczęście widać wówczas w uśmiechu. Dlatego, aby je odnaleźć, trzeba się zastanowić nad tym, co sprawia nam przyjemność, a potem to robić.

„Kuku szuka szczęścia” Moniki Kamińskiej,  to bardzo prosta, krótka, a przy tym niezwykle ciepła opowieść o tym, co może trapić małego człowieka, o tym, co w życiu jest ważne, a także o miłości i bliskości. No i o szczęściu oczywiście.

Książka napisana jest takim językiem, aby zrozumiał ją kilkulatek, czyta się ją lekko i przyjemnie, z uśmiechem na twarzy. Idealnie sprawdza się jako wieczorna lektura, na miłe pogaduchy tuż przed snem i obowiązkowe przytulanie.

Jej treść wzbogacają ciekawe i dosyć charakterystyczne ilustracje znanego rysownika Andrzeja Tylkowskiego.

Duet Moniki Kamińskiej oraz Andrzeja Tylkowskiego po raz drugi stworzył książkę dla dzieci. Pierwsza z serii powstała w 2018 roku i nosi tytuł „Kuku i historia pępka”- podobno bardzo przypadła czytelnikom do gustu. Przyznaję, że jak dotąd nie mieliśmy okazji, by ją przeczytać, ale ponieważ tegoroczna część „Kuku szuka szczęścia” została przez nas ciepło przyjęta, chętnie sięgniemy również i po poprzednią.

Polecam!

 

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Mamania za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close