3 września 2023

Łowca dusz – Alex Kava

Tytuł: Łowca dusz
Autor: Alex Kava
Cykl: Maggie O’Dell
Tom: 3
Liczba stron: 417
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2023
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Czy czytaliście kiedyś po raz drugi tę samą książkę? 

Mam kilku takich autorów, po których książki chętnie sięgnę po raz kolejny. Należy do nich Alex Kava. Łowca dusz to jeden ze starszych tytułów, który miałam przyjemność przeczytać w pierwszej ciąży, więc już dawno temu, dlatego chętnie sięgnęłam po wznowienie i oddałam się lekturze.

O czym jest Łowca dusz?

Z pozoru dwie niepowiązane sprawy, oddalone od siebie ponad siedemset kilometrów, zostają przydzielone agentce FBI Maggie O’Dell. W Waszyngtonie zostaje odnalezione ciało córki senatora, a daleko na północy w domku letniskowym w Massachusetts podczas strzelaniny ginie pięciu młodych mężczyzn. 

Wkrótce okazuje się, że obie sprawy powiązane są z wielebnym Josephem Everettem, charyzmatycznym przywódcą sekty religijnej. Książka nad wyraz dobrze ukazuje świat sekt oraz ich guru, którzy rządzą się swoimi prawami i czują się bezkarni. Wielebny Everett przyciąga do swojej sekty wielu młodych ludzi, którzy ślepo w patrzeni w swojego mistrza, nie dostrzegają jego niedoskonałości, a może nawet i szaleństwa. 

Piątka ofiar strzelaniny należała do sekty Everetta,  dziewczyna zaś została zamordowana, tuż po modlitewnym spotkaniu tejże sekty. Zbieg okoliczności? Nawet agentka O’ Dell w to nie wierzy, choć nie jest świadoma, tego, co ją czeka i jaką prawdę odkryje. 

Jak się czyta Łowcę dusz?

Za szybko. Choć przed nami ponad czterysta stron, to dosłownie się przez nie przelatuje. Naprawdę dużo się dzieje. Historia jest do przewidzenia, nieco stereotypowa, ale czyta się bardzo dobrze. Książki Alex Kavy są idealne na niedzielne popołudnie. Dla mnie to relaks od cięższych, brutalniejszych kryminałów. Można powiedzieć, że to taka lekka chmurka wśród kryminałów. Nie umniejszam tutaj twórczości autorki, takie pozycje są bardzo potrzebne i wskazane. Przy Łowcy dusz wręcz odpoczniecie, jednak nie bójcie się, że Was uśpi. Doczytajcie do końca, bo tam nieźle autorka zamieszała.

Jeśli nie czytaliście wcześniejszych tomów, to nie martwcie się, śmiało możecie zacząć od tego. Potem podejrzewam, że z ciekawości sięgnięcie po poprzednie dwa tomy i z sympatii do agentki Maggie O’Dell, której nie sposób nie lubić. Kibicuję jej od wielu lat i chętnie wracam do książek z nią w roli głównej. To ciekawie wykreowana postać, z rozterkami, kłopotami. Po prostu taka jak my, realna i życiowa. 

Recenzja powstała w ramach współpracy z Harper Collins Polska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close