1 listopada 2012

Maja na tropie jaja – Rafał Witek

Tytuł:  „Maja na tropie jaja”
Autor: Rafał Witek
Ilustracje: Emilia Dziubak
Seria: Czytam sobie, Poziom 2
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 14,5 x 18,5 cm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 48
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Cena sugerowana: ok. 12,99 zł

Nie co dzień na ganek wpada nam papuga i to nie byle jaka! Prawdziwa złota papuga! Takie zdarzenie przydarzyło się uroczej bohaterce tej historii, Mai – a był to dopiero początek wielkiej przygody! Wyjątkowy ptak miał nie lada zmartwienie – właśnie „dał drapaka” z zoo w poszukiwaniu swojego zaginionego jaja. Niesforne jajo uciekało przed tropiącą je paczką, to tu, to tam.

Piękna morska przygoda z nietuzinkową załogą statku doprowadzi nasze bohaterki do końca pogoni za jajem. Po drodze oprócz barwnych postaci i zabawnych słownych potyczek zwiedzimy świat „małej-wielkiej” literatury. Dialogi zostały napisane w humorystyczny sposób i oddając charaktery poszczególnych postaci. Papuga chwyta za serce swoim pieszczotliwym przekleństwem „o karrrtofelek!”, a wszystkie jej kwestie (dla podkreślenia ich autorki) poddane zostały zabiegowi papugowemu – czyli podkreślone odpowiednią ilością powtórzeń litery „r”. Analogicznie Kura pokładowa ko-ko-ko-rzysta również z tego przywileju. „Maja na tropie jaja” z pewnością nie znudzi swoich czytelników, a dzięki temu tylko rozkocha ich w czytaniu – szczególnie, że zakończenie całej historii jest bardzo zaskakujące.

Jest to książka z serii „Czytam sobie” Poziom 2 – SKŁADAM ZDANIA.

Tekst składa się z 800-900 wyrazów. Zdania są dłuższe lub złożone. Treść została napisana w oparciu o 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz literę „h”.. W ramkach do czytania znajdują się ćwiczenia do sylabizowania.

Tekst jest podzielony na nieduże partie. Duża czcionka – ułatwia składanie zdań, a numeracja stron została umieszczona w oderwaniu od tekstu – jest przyjazna i nie odwraca uwagi podczas czytania.

Wysoka wartość artystyczna ilustracji dopełnia opowiedziane historie, ułatwia zrozumienie słów oraz sprawia przyjemność!

O Serii „Czytam sobie”

Jest to nowość na rynku wydawniczym, a jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. Książeczki zostały starannie przygotowane pod względem merytorycznym oraz wizualnym.  Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat to cykl 9 książek dla najmłodszych. Oprócz pięknych idei zaklętych na karatach książek, umieszczono w nich sporą dawkę rozrywki dla ich odbiorców.

Skrzydełko przedniej okładki kryje kilka pytań/zadań ćwiczących czytanie ze zrozumieniem oraz korzystanie z wyszukiwania w tekście informacji.

Za przeczytanie książki przewidziano oczywiście nagrodę dla naszego dzielnego malucha – tylna okładka książki jest „Dyplomem sukcesu” . Czekają również piękne naklejki motywujące do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Samodzielne czytanie to sukces każdego dziecka, buduje poczucie własnej wartości. Dobrze jest złapać przyjaznego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości.

Serdecznie polecam Wam całą serię Czytam sobie. „Maja na tropie jaja” to bilet do świata przygody!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close