1 października 2013

„Maks dba o zdrowie”

Tytuł:  „Maks dba o zdrowie”
Autor: Katarzyna Zychla
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Seria: Świat Maksa
Rok wydania: 2013
Format: 165×220 mm
Okładka: szyta miękka
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa:  2 – 6 lat
Średnia cena: ok. 6 zł

Przygody Maksa mają u nas specjalne miejsce na półce z książkami, i z ogromnym entuzjazmem dokładamy do kolekcji kolejne egzemplarze z tej serii.

W tej części przekonamy się jak to jest z tym szczepieniem, wizytą u dentysty, i co najlepsze jest na kaszel i gorączkę.

Ach te igły!! Straszne myśli zaprzątają małe główki na samą myśl o szczepieniu. W nocy ciężko zasnąć, a im bliżej wizyty tym strach większy. Nasz mały Hipcio bardzo przeżywał zbliżające się szczepienie, posunął się nawet do symulacji choroby, jednak nie udało mu się uniknąć spotkania z Panią doktor. Ta zaś wykazała się wspaniałym sprytem i podejściem do małych pacjentów. Tak odwróciła uwagę Maksia, że ani się nie obejrzał a było już po wszystkim. Stwierdzając, że to naprawdę było jak ukłucie komara!

Dentysta to Pan, który od zawsze źle się kojarzył i to nie tylko  małym pacjentom. Maksio i tym razem bał się tej wizyty mimo, że bolący ząb bardzo mu dokuczał. Na szczęście tłumaczenia mamy oraz fachowe podejście Pana Nosorożca spowodowało, że Hipcio przemógł się, usiadł na fotelu dentystycznym i szeroko otworzył buzię. Usłyszał, że niedokładnie myje zęby, a przecież mama ciągle powtarza dlaczego to tak ważne. Wizyta zakończyła się dobrze, Hipcio zyskał nie tylko kolorową plombę, ale też komplet – szczoteczkę i pastę. Dowiedział się również, że do dentysty należy chodzić nie tylko wtedy gdy zęby bolą, ale również po to, by sprawdzić, czy są zdrowe.

Temat mycia zębów jest u nas na czasie, córka też jest z tym na bakier, więc razem z Maksiem musi się poprawić:)

Trzecia opowiastka, to przedziwne spotkanie z plastikową łyżeczką do syropu, która bardzo źle kojarzyła się Maksiowi, ponieważ nie znosił połykania lekarstw. Jednak ta łyżeczka była zupełnie inna – gadająca. Ale co takiego Hipcio od niej usłyszał i co jej obiecał, przeczytajcie sami. Dodam tylko, że po tej bajce dzieci zechcą taka łyżeczką z miarką pić nie tylko syropki:)

Uwielbiam serię z Hipciem – rysunki, duża czcionka z wyróżnionymi na kolorowo fragmentami, sprawia że świetnie się ją czyta i przegląda. Wychwalałam już opracowanie graficzne Agnieszki Filipowskiej, ale i tym razem muszę napisać, że rysunki i cała oprawa graficzna są na 6 z plusem!

Uważam, że książeczki są rewelacyjne, a ich treści są bardzo pouczające. Możemy podłapać z nich wiele porad, jak rozmawiać z dziećmi na różne, kłopotliwe tematy.

Magdalena

 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Opis wydawcy:

„Świat Maksa” to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa, jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym kochająca mama i przyjaciele.

Hipopotam Maks dba o zdrowie, dlatego dzielnie zniósł wizytę i dentysty i przekonał się, że szczepienie to nic strasznego. Poznał również sekret pewnej gadającej łyżeczki do syropu na kaszel…

Nie wierzycie? Przeczytajcie!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close