24 stycznia 2020

Mała biała rybka- seria książeczek dla dzieci – Guido van Genechten

Tytuł: Mała biała rybka
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 24
Oprawa: twarda, kartonowa
Format: 210 × 210
Rok: 2019

Mała biała rybka to bardzo sympatyczna bohaterka serii pięciu książeczek dedykowanych dzieciom od 0 do 3 roku życia. Książeczki odkrywają przed najmłodszymi tajemnice dzikich głębin morskich oraz najciekawszych mieszkańców spotykanych w ich otchłaniach. Kontrastowe kolory, krótka i prosta fabuła, a przy okazji nauka przez zabawę.

Mała biała rybka jest zagubiona, smutna, i płacze, ponieważ zgubiła swoją mamę. Szuka jej wszędzie wśród różnych morskich stworzeń. Najpierw spotyka czerwonego kraba, następnie pomarańczową rozgwiazdę, żółtego ślimaka, zielonego żółwia, aż trafia na niebieskiego wieloryba i fioletową ośmiornicę. Na każdej stronie książeczki napotyka inne stworzenie i zastanawia się, czy może być ono jej mamą. Ta książeczka to prosta opowieść o emocjach towarzyszących zagubionej, wystraszonej rybce i poznawanych kolorach. Wspaniały pomysł na naukę podstawowych kolorów w czasie wspólnego spędzania czasu i oswajania dziecka z literaturą.

 

Tytuł: Mała biała rybka liczy do 11
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 24
Oprawa: twarda, kartonowa
Format: 210 × 210
Rok: 2017

Kolejna część przygód małej białej rybki. Tym razem rybka, wraz z morskimi przyjaciółmi, bawi się w chowanego i liczy. Na kolejnych stronach książeczki nasza bohaterka znajduje kolejno swoich przyjaciół: 1 ślimaka schowanego za kamieniem, a później 3 rozwielitki. Po znalezieniu wszystkich przychodzi kolej, by samej ukryć się …  Mała biała rybka liczy do 11 to ciekawe wprowadzenie dziecka w świat liczb i matematyki.

 

Tytuł: Co umie mała biała rybka?
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 24
Oprawa: twarda, kartonowa
Format: 210 × 210
Rok: 2018

Mała biała rybka spotyka przyjaciół, a każdy z nich posiada jakiś talent. Jaki posiada rybka? Co takiego ona potrafi? Okazuje się, że nasza bohaterka jest zwinną pływaczką. Historia o tym, że talent drzemie w każdym z nas i trzeba go po prostu odkryć.

 

Tytuł: Moja pierwsza rybka. Książeczka sensoryczna
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 8
Materiał: bawełna/poliester
Format: 120 × 140
Rok: 2020

Moja pierwsza rybka. Książeczka sensoryczna oficjalną premierę będzie miała  12 lutego 2020 r. To wersja dla najmłodszych milusińskich. Mała biała rybka w wersji do przytulania! Szeleszczące strony od zawsze fascynują niemowlęta, jeśli dodać do tego kontrastową kolorystykę, obrazki stworzeń morskich na każdej stronie, to otrzymujemy zabawkę, która na długo będzie dla dziecka atrakcyjna. Książeczka rozwija małą motorykę, koordynację oko-ręka, stymuluje wzrok niemowlęcia. A w razie potrzeby może być delikatnie prana ręcznie.

 

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close