17 listopada 2015

Mamifest -Linda Green

Tytuł: Mamifest
Autor: Linda Green
Wydawnictwo: Świat Książki, 2015
Ilość stron: 400

Sprytne, zaradne, niezawodne…
Jeśli potrafisz potrafisz być dobrą mamą, będziesz umiała rządzić całym krajem

Leniwa niedziela to seria książek, które sprawią, że z wrażenia zapadniesz się w swój fotel, po twoich policzkach spłynie nie jedna łza, a brzuch rozboli cię ze śmiechu. Nowa powieść Lindy Green “Mamifest” dosłownie wbiła mnie w kanapę, nie pozwoliła choć na chwilę oderwać oczu od kolejnej kartki książki, a główne bohaterki na długo pozostały mi w pamięci.

Główne bohaterki to trzy matki, spece od logistyki, mistrzynie organizacji życia rodzinnego i nie tylko. Kobiety o zupełnie różnych charakterach, z innymi problemami, a jednak znalazły wspólny cel w życiu.

Jackie, która pragnie drugiego dziecka, jednak wisi nad nią tragedia, która przysłania wszystko co pozytywne. Do całej sytuacji dokłada się chora matka i decyzja, którą tak ciężko podjąć, gdyż nawet ja nie wyobrażam sobie oddanie swojej mamy do domu opieki.

Sam to silna, pełna miłości mama dwóch wyjątkowych synów. Jeden z nich, Oskar choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Nie muszę chyba tłumaczyć z czym wiąże się ta choroba, nieustanne rehabilitacje, szara rzeczywistość, z którą trzeba się zmierzyć.

Anna mimo doświadczenia jakie daje jej bycie pedagogiem szkolnym nie jest wstanie poradzić sobie z prześladowaniem własnej córki w szkole.

Mimo różnych problemów, trosk łączy je chęć poprawy zastanej sytuacji. Zaczyna się niewinnie od protestu przeciw zwolnieniu z pracy kobiety, dzięki której ich dzieci mogły czuć się bezpiecznie przechodząc przez ulicę. Sukces ich działania sprawia, że bohaterki decydują się na można rzec szalony, wręcz absurdalny pomysł. Zakładają partię i startują w wyborach do parlamentu…

Nie bójcie się, książka nie jest o polityce, lecz o tym co najważniejsze jest w życiu – o rodzinie…

Trzy kobiety postanawiają zmienić miasto, kraj, świat, w którym żyją. Niech także Wam na co dzień przyświeca ich motto:

“Jeśli nie podoba ci się świat, który cię otacza, zmień go. Masz obowiązek to zrobić, wystarczy działać krok po kroku” Marian Wright Edelman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close