12 lipca 2020

Marzenie Zuzi – Anna Potyra

Tytuł: Marzenie Zuzi
Autor: Anna Potyra
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Skrzat
Seria wydawnicza: Zuzia i Dobre Wróżki
Kategoria wiekowa: 3+
Liczba stron: 72
Rok wydania: 2020
Oprawa: twarda

Marzenie Zuzi to książka z serii Zuzia i Dobre Wróżki, którą razem z Lusią trzymamy w rękach po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Urzekła nas główna bohaterka oraz grupa jej przyjaciółek: Łakomczuszki, Pietruszki, Wierciuszki i Ostróżki, które okazują się być dobrymi wróżkami.

Marzenie Zuzi

Kiedy dotarła do nas książka Marzenie Zuzi, bardzo się ucieszyłam, że udało się znaleźć lekturę dla naszej najmłodszej latorośli, która przez ostatni czas skazana była na słuchanie książek dla nieco starszych dzieci. Radości nie było końca, gdy córka dostała tę pozycję do rąk.

Zacznijmy jednak od początku. Zuzia to dziewczynka pełna radości, troskliwa, uśmiechnięta i pełna energii, jak przystało na prawdziwą pięciolatkę. Wyobraźni może jej pozazdrościć niejeden pisarz powieści fantastycznych. Dziewczynka wkrótce będzie obchodzić swoje piąte urodziny, na które bardzo się cieszy i zadbała o każdy detal przyjęcia. Jak każde dziecko, Zuzia chciałaby być dorosła. Jej marzenie spełnia się, gdy następnego poranka budzi się i okazuje się, że piżama i kapcie są jakieś małe. Teraz rozpoczną się prawdziwe przygody, no bo w końcu nie jest dzieckiem i może wszystko. Czy aby na pewno? Pamiętajmy, że bycie dorosłym to ogromna odpowiedzialność.

Marzenie Zuzi

Jest to opowieść o przyjaźni, współpracy, o dzieleniu się z innymi i rezygnacji z ważnych dla nas rzeczy. Śmieszna, zabawna, lecz także pouczająca historia wciągnie niejedną latorośl. Polecam tę lekturę nie tylko przedszkolakom. Nasz dziewięciolatek ukradkiem wsłuchiwał się w całą historię i podobnie, jak siostra czekał z niecierpliwością na zakończenie.

Marzenie Zuzi

Na koniec nie mogę nie wspomnieć o grafice w książce Marzenie Zuzi. Pani Agnieszka Filipowska ma niesamowitą kreskę, a od jej obrazków nie można oderwać oczu. Jest bajkowo, wróżkowo, wręcz urzekająco.

Jeśli Wasze dzieci rozpoczęły przygodę z samodzielnym czytaniem, ta książka będzie dla nich idealna. Duża czytelna czcionka, krótkie rozdziały, a przede wszystkim prosty, zrozumiały język.

Ja jestem na tak i chętnie wkrótce poznam kolejne przygody Zuzi.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close