6 stycznia 2021

Masza i Niedźwiedź książeczka z okienkami – Karolina Marcinkowska

Tytuł: Masza i Niedźwiedź książeczka z okienkami
Tłumaczenie: Karolina Marcinkowska
Liczba stron: 10
Wydawnictwo: Harper Collins
Rok wydania: 2020

„Masza i Niedźwiedź” to pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy i jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu. Nakładem Wydawnictwa Harper Collins ukazała się książeczka dla najmłodszych fanów tego wesołego duetu.

Tym razem Masza bardzo się nudzi, w związku z czym chciałaby pobawić się, jednak gdy podchodzi do któregoś ze zwierząt, ono się chowa. Masza wpada na pomysł, by pobawić się w chowanego. Na dziesięciu kartach książeczki śledzimy pomysłowe kryjówki Maszy. Aby ją odszukać, trzeba otworzyć wszystkie okienka w tej książce, a jest ich ponad dwadzieścia!

Masza zawsze jest tuż-tuż przy misiu i towarzyszy mu cały czas, nie odstępując go ani na krok. Gdzie tym razem się ukryła? Raz znajdziemy ją w bali z praniem, gdy Niedźwiedź wiesza pranie, a innym tuż za niedźwiedzimi trofeami, gdy ten odpoczywa i ogląda w domu telewizję. Masza nie odstępuje do nawet w czasie wędkowania. Niedźwiedź potrzebuje ciszy, jeśli chce złowić chociaż jedną rybkę, ale Masza i cisza nie idą w parze. Pomożesz mu znaleźć sprytną Maszę?

Książeczka jest krótka, ale ciekawie wykonana. Dedykowana jest dzieciom 3+, jednak mniejsze też fajnie sobie poradzą z poszukiwaniem Maszy. Po drobnych modyfikacjach w nazewnictwie na „lalę” i „misia” moja jedenastomiesięczna córeczka ma niezłą zabawę szukając ich na każdej stronie. Bez problemu udaje się jej wskazać Maszę i Niedźwiedzia.

Oczywiście w książeczce główni bohaterowie nie są sami. Towarzyszą im inne zwierzęta i przedmioty dnia codziennego. W czasie zabawy otwierając okienka dzieci ćwiczą koordynację oko-ręka i poznają nazewnictwo otaczających nas przedmiotów i zwierząt. Każde okienko po jego podniesieniu odkrywa nie tylko postać czy przedmiot, ale również krótki komentarz.

Strony wykonane są z grubej tektury. Okienka także są tekturowe jednak  „delikatniejsze”. Nie zmienia to faktu, że zabawa w chowanego z Maszą i Niedźwiedziem może być niezłą gratką dla dzieci kochających tę dwójkę. Książeczkę  można oglądać bez końca, ponieważ poszukiwanie ukrytych elementów to świetna zabawa!

Dziękuję Wydawnictwu Harper Collins za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close