24 września 2012

Merida Waleczna. Już czytam – opracowanie zbiorowe

Tytuł:  „Merida Waleczna. Już czytam”
Opracowanie zbiorowe © Disney
Tekst polski: Małgorzata Fabianowska
Seria: Brave
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 19,7 x 19,7 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
Cena sugerowana: ok.  16,99 zł 

Czy tęsknicie czasem za bajkami, w których księżniczki walczą z czarami, a dobre zakończenie niewątpliwie poza rozrywką dostarcza życiowej nauki? Jeśli pytacie gdzie się podziały historie z dawnych czasów i odległych krajów, pełne przygód, odpowiedź jest bardzo prosta… właśnie jedna z nich leży w moich rękach… to przygody „Meridy Walecznej”. Po długich latach zabawnych komedii i filmów animowanych rozgrywających się we współczesnej lub futurystycznej scenerii, studio Disney zaprezentowało film „Merida Waleczna” , prawdziwą perełkę w stylu bajek z dawnych lat.  A magię tej opowieści przelało na papier Wydawnictwo Egmont.

Piękna i klasyczna opowieść o zbuntowanej księżniczce i jej perypetiach wyrosła w sercu Szkocji i przepięknych okolicznościach tamtejszej przyrody. Młoda, pyzowata Merida (utrapienie rodziców) pewnego dnia w wyniku kłótni z mamą, rozpoczyna swoją niefortunną przygodę. Na drodze Meridy pojawia się wiedźma, która podstępem podsuwa jej zaczarowane ciastko. Potem akcja zaczyna nabierać jeszcze większego tempa. Ofiarą magii starej wiedźmy staje się mama Meridy, królowa Elinor, która zostaje zamieniona w niedźwiedzicę! Rozpoczyna się walka o odmienienie złego czaru…

Bajka niesie ze sobą przesłanie, ukazuję skutki konfliktu oraz ludzkie reakcje. Dzieci w namacalny sposób mogą „zobaczyć”, że w kłótni łatwo powiedzieć lub zrobić coś co rani innych, ale miłość jest największą siłą zdolną pokonać największe czary tego świata.

Książka jest przepięknie wydana, a treść – jej układ i opracowanie graficzne -zostały przygotowane z myślą o samodzielnym czytaniu bajki przez dzieci. Zdania są dość krótkie, a słownictwo zrozumiałe (w całej opowieści pojawiają się 3-4 słowa, które mogą wymagać wyjaśnienia).

Serdecznie zapraszam Was do odkrywania przygód tej wyjątkowo niesfornej księżniczki z dalekiego kraju DunBroch.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close