27 września 2012

Merida Waleczna. Moja bajeczka

Tytuł:  „Merida Waleczna. Moja bajeczka”
© Disney
Tekst polski: Małgorzata Fabianowska
Seria: Brave
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 15 x 15 cm
Okładka: miękka
Ilość stron: 16
Przedział wiekowy: 2+
Cena sugerowana: ok. 4 zł 

Seria „Moja bajeczka” została przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach oraz wszystkich małych molach książkowych, które to nie rozstają się ze słowem pisanym nawet w trakcie krótkich podróży. Zgrabne i malutkie książeczki są pewną esencją dobrze znanych opowieści. Wśród nowości tej serii pojawiła się bajka „Merida Waleczna” – opowieść z najnowszego animowanego filmu studia Disney Pixar.

Fabuła bajki rozgrywa się w Szkocji. Jest to klasyczna opowieść o księżniczce, której buntownicza natura pakuje ją w tarapaty. Za sprawą wiedźmy, główna bohaterka nieumyślnie zamienia swoją mamę w niedźwiedzia. Próba odmienienia złego czaru okazuje się trudna. Jednak wszystko, jak to w bajkach bywa, ma swój szczęśliwy finał.

Bajka urzeka swoją klasyczną nutą, zakończenie jest pięknym morałem. Uczy najmłodszych, że czasem w złości ranimy swoich najbliższych choć szczerze ich kochamy, a najlepszym lekarstwem na złe czary tego świata jest miłość i rodzina. Zawsze można znaleźć wspólny język, jeśli tylko obie strony tego bardzo chcą.

Książeczka jest bogata w piękne ilustracje. Tekst – napisany duża i wyraźną czcionką na białym tle, doskonale pomoże w nauce oraz doskonaleniu sztuki czytania. Historia w tej książeczce została uproszczona, tak aby jasne i proste zdania były zrozumiałe już dla najmniejszych dzieci. Słowo pisane w równym rytmie z obrazami zabiera nas do Szkocji, do Meridy Walecznej.

Mała i skora do podróży książeczka chętnie będzie towarzyszyć na w podróżach i na spacerze, a uproszczona treść bajki doskonale spełni potrzeby literackie dwulatka.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close