19 czerwca 2020

Minecraft. Opowieści ze Świata Podstawowego – praca zbiorowa

Tytuł: Minecraft. Opowieści ze Świata Podstawowego
Wydanie: 2020
Seria/cykl: MINECRAFT
Kategoria: komiks
Scenarzysta: autorzy różni
Ilustrator: ilustratorzy różni
Tłumacz: Anna Hikiert
Typ oprawy: miękka

Minecraft płynie w żyłach moich dzieci zamiast krwi i trudno tego nie zauważyć. Nie ma gry, a co za tym idzie także tematyki książek, komiksów, zabawek czy gadżetów,  ciekawszej niż  Minecraft. Tym razem do naszej biblioteczki trafił drugi tom komiksu z serii Minecraft.

“Minecraft. Opowieści ze Świata Podstawowego” w przeciwieństwie do pierwszego tomu komiksu “Minecraft. Tom 1” nie jest jednolitą historią. To zbiór siedmiu opowiadań różnych autorów, a w każdym z nich poznajemy innych bohaterów. Zdecydowanie tematyka gry została tu dość luźno potraktowana. Można nawet powiedzieć, że znane już postacie nieco inaczej się zachowują, niż przywykliśmy do tego w grze. Widać to na przykładzie z natury agresywnego moba – Creepera – a raczej Creeperki, bo to ewidentnie dziewczyna :). Czy ktoś wcześniej widział Creepera, który próbuje ostrzec nowego bohatera przed niebezpieczeństwem? Mnie się nie zdarzyło, a w jednym z opowiadań możemy się przyjrzeć, jak Creeperka chroni bohatera przed niebezpieczeństwem wybuchając, by odrzucić go dalej od pułapki, którą sama zastawiła na witherowe szkielety. 

"<yoastmark

W kolejnych opowiadaniach poznajemy wiedźmę i rozbójnika, którzy na początku nie pałali do siebie sympatią, ale zakład o prawo do nękania osadników zmienił tę napiętą relację. W kolejnej historii traficie tu również na mało empatyczną dziewczynę, która dostaje odpowiednią nauczkę i zmienia swoje zachowanie.

Moje dziecko setnie ubawiła świnka, która nie odpuściła dorwania marchewki ukrytej w spodniach, przysparzając pewnemu chłopcu strachu, węsząc ciągle za nim. Każda opowieść ma własnych bohaterów, których nie będę już więcej pisać, bo przecież i tak będziecie je czytać. Jeśli część opowiadań Was zainteresowała, reszta również okaże się ciekawa. 

"<yoastmark

To, co jest raczej niespotykane, to fakt, że “Opowieści ze Świata Podstawowego” zawierają też jedną historię bez dialogów, o tytule “Nieznany ląd”. Autor tego opowiadania obrazkowego nie skusił się na przedstawienie choćby krótkiej wymiany zdań, jakiejkolwiek informacji. Za to obrazki mówią wszystko, a dziecko może postarać się o samodzielne opowiedzenie widzianej w komiksie historii.

"<yoastmark

“Opowieści ze Świata Podstawowego” to dobra lektura dla nieco starszych dzieci, którzy bez problemu wyłapią humor ukryty w zarówno w dialogach jak i samych rysunkach. Jeśli ktoś jest zadeklarowanym fanem Minecrafta, będzie zadowolony z tego komiksu.

 

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie komiksu do recenzji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close