31 października 2019

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu – Milton Stephanie

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu 

Seria/cykl: MINECRAFT
Autor: Milton Stephanie
Ilustrator: Ryan Marsh
Tłumacz: Anna Hikiert
Typ oprawy: twarda

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu to kolejna pozycja obowiązkowa w biblioteczce miłośników tej kultowej już gry. Studio Mojang zadbało o to, by oficjalny poradnik spełnił oczekiwania graczy. Przede wszystkim znajdziecie tu ocean – nomen omen – wiedzy, dotyczącej podwodnej przygody. 

Zawarto tu ogrom informacji o funkcjonowaniu w podwodnym świecie, różniącym się od pozostałych biomów. Wody oceanu nie są przyjazne i wszędzie takie same. Istnieje kilka oceanicznych biomów, które różnią się od siebie wyglądem, panującą temperaturą, dominującym surowcem (kamień, żwir, piasek) czy pojawiającymi się zagrożeniami i możliwościami. Dzięki tej różnorodności graczowi nuda nie grozi. Warto zagłębić się w szczegóły i poszerzyć wiedzę, bo do zdobycia są cenne skarby ukryte na dnie.

Nie brakuje notek dotyczących tajemniczych ruin, w których kryją się moby oceaniczne. Wiadomo, że nie ze wszystkimi mobami gracz będzie chciał się zaprzyjaźnić, więc są także wskazówki, co robić w razie niebezpiecznego spotkania z pewnymi stworami. Podręcznik określa, które rodzaje mobów są przyjazne, a które neutralne lub groźne. Poza kwestią obrony i ataku, uczestnicy wyprawy znajdą podpowiedzi, jak zdobyć umiejętności takie jak oddychanie, czy widzenie w ciemności, które są niezbędne, by zejść pod wodę i przetrwać.

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

Oczywiście jak w każdym innym świecie Minecrafta, także w oceanie trzeba zdobywać pożywienie, odnajdywać schronienie (ruiny, świątynie, wraki) lub je budować (np. robiące wrażenie obserwatorium oceaniczne, czy koralowa baza, idealna na początek).

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

Warto wiedzieć jak skonstruować środek transportu (np. łódka), skorzystać z wędki, by wydobyć z dna lub ruin mapy, rzadkie bloki, szmaragdy i inne cenne przedmioty. Naturalnie nie do przecenienia są wskazówki do tego, jak tworzyć i wykorzystywać broń, bo zagrożeń w oceanie nie brakuje (utopce, strażnicy).

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu to kolejna propozycja na wysokim poziomie dla fanów Minecrafta. To kompendium wiedzy, z którym oceaniczne przygody będą jeszcze bardziej zapierające dech w piersi i satysfakcjonujące graczy. 

Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close