3 marca 2019

Misia. Nieoczekiwana przeprowadzka – Aniela Cholewińska-Szkolik

Ponad pół roku temu szukałam dla Lusi książki, takiej dla dziewczynek, której losy bohaterki można śledzić w kolejnych częściach. Martynkę już dobrze znała – wypożyczyliśmy wszystkie książki w bibliotece. Niestety od momentu, gdy jest w remoncie, książki dla dzieci przeniesiono do oddziału na drugim końcu miasta. Bez auta ciężko się tam dostać. Więc podczas wizyty w księgarni padł wybór na książkę pt. Misia i jej mali pacjenci.

To była nasza pierwsza książka z tej serii. Przede wszystkim oczarowała nas ilustracjami, chylę czoła przed Panią Agnieszką Filipowską, która w cudnych obrazach umieściła tak wiele szczegółów, a mimo to nie są one przerysowane. Lusia wprost pokochała Misię, jej rudą czuprynę, piegi, czarujący uśmiech i wiernego psa Popika. Ma siedem lat, uwielbia truskawki i kakao z pianką. Jest radosną, pogodną dziewczynką, która lubi pomagać innym. Jednak najwięcej czasu spędza w ogrodzie, gdzie w domku na drzewie prowadzi Lipową Klinikę dla zwierząt. Tylko dziadek, który jest weterynarzem, i inne zwierzęta, którym pomogła, znają jej tajemnicę.

Nieoczekiwana przeprowadzka to kolejna część z serii Misia i jej mali pacjenci, w której Misia i Popik stawiają czoła nowym wyzwaniom. W tej książce znajdziecie trzy historie, w których poznacie kudłatego pieska z chorą łapą, nieoczekiwaną przeprowadzkę pszczelej rodziny oraz zagubionego małego liska, któremu Misia i Popik pomogą wrócić do rodziny. Autorka uwrażliwia dzieci na otaczający nas. W książce znajdziemy wiele informacji o zwierzętach, o tym jak im pomagać, czym karmić, a czego nie wolno robić w ich obecności.

W tym miejscu muszę dodać, że Misia to książka nie tylko dla dziewczynek. Mój ośmioletni Marcin równie chętnie słucha jej przygód, a w dodatku planuje budowę swojego domku na drzewie w ogrodzie dziadków, bo tak jak Misia chce leczyć i pomagać zwierzętom.

Polecam Wam również rodzinną grę karcianą, która została przygotowana na kanwie książki. Więcej o grze możecie przeczytać tutaj.

Dziękukę Wydawnictwu Zielona Sowa za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Tytuł: Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 47
Oprawa: twarda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close