Nie zapomnij o naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka - Sprawdź szczegóły »

20 lipca 2020

Młody Kaczor Donald Niefortunne przypadki młodej kaczki – Jimmy Gownley

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazały się niedawno trzy przygodowe książki dla dzieci. W skład cyklu o nazwie opowieść komiksowa wchodzą: „Młody Kaczor Donald Niefortunne przypadki młodej kaczki”. SZPIEGOMANIA. Podwójny przekręt” i STRACHOSFERA. Koszmarna formuła” Wspólnym mianownikiem książek jest wszechobecny humor i szalone zwroty akcji gwarantujące 100% usatysfakcjonowania nie tylko fanów Kaczora Donalda.

„Młody Kaczor Donald. Niefortunne przypadki młodej kaczki”

Autor: Jimmy Gownley
Ilustracje: Jay Fosgitt                                                                                       Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Opowieść komiksowa
Format: 148 x 210
Objętość: 216
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020

Kaczora Donalda dziś nie trzeba nikomu przedstawiać-tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia. Jednakże ta książka to nie zwykły komiks opisujący losy znanej kaczki. Czytelnik poznaje młodego dwunastoletniego Kaczora Donalda.  Akcja toczy się nie gdzie indziej jak w Kaczogrodzie. Powstaje tu nowa, niezwykła szkoła: Akademia KRIP (Kaczogrodzki Regionalny Instytut Propedeutyki) a marzeniem młodego Donalda jest nauka w niej. Byłaby ona też panaceum na kłopoty, w jakie popadła farma Babci Kaczki. Donald zamierza zrobić wszystko by nie dopuścić do upadku farmy. Szczęśliwym trafem udaje mu się dostać do szkoły, a nawet otrzymuje stypendium, które zwalnia go z wszelkich opłat za naukę. Jest to zasługa kaczki Dolly, przyjaciółki, która się w nim podkochuje. Dolly pod osłoną nocy wysyła wiadomość do KRIP. Jednak w czasie formowanie emaila autokorekta coś przekręca i zamiast kilku słów „najlepszy Kaczor Donald na świecie, wychodzi zupełnie coś innego, „największy czambuł na flegmie”. Ten przypadek sprawia, że Kaczor zostaje przyjęty. Młody Donald rozpoczyna naukę, jednak jest to bardziej dla niego szkoła przetrwania, gdyż nieustannie mierzy się z przeciwnościami losu, by ze szkoły nie wylecieć, a kłopoty to jego drugie imię…

„Strachosfera. Koszmarna Formuła”

Autor: Tommy Greenwald

Ilustracje: Elisa Ferrari

Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Opowieść komiksowa
Format: 148 x 210
Objętość: 200
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020

Tym razem głównymi bohaterami są niefrasobliwi siostrzeńcy Kaczora Donalda – Hyzio, Dyzio i Zyzio. Pewnego dnia dyrektorka szkoły wzywa ich do siebie i informuje całą trójkę, iż wyruszają na wymianę uczniowską do Berlina. W Niemczech zamieszkają z rodziną, której siostrzenica będzie chodziła do tej samej szkoły i będą uczyć się tam przez dwa miesiące, zanim wyruszą do następnego miejsca. Ponadto czekać na nich będzie masa atrakcji, futbol, nowi koledzy, przepyszne jedzenie i… wielkie niebezpieczeństwo. Szalony naukowiec zamierza opanować świat za pomocą strachu. Kaczorki zamierzają podjąć nierówną walkę i powstrzymać szaleńca.

„Minnie i Daisy – Szpiegomania. Podwójny przekręt”

Autor: Jen Petro-Roy
Ilustracje: Kawaii Cretive Studio

Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Opowieść komiksowa
Format: 148 x 210
Objętość: 224
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020

Myszka Minnie oraz kaczka Daisy są najlepszymi przyjaciółkami i obie rozpoczynają naukę na Uniwersytecie Kalisoty. Pierwsza na Uniwersytet przybywa Daisy (dostała zaproszenie na specjalne zajęcia integracyjne), a Minnie ma do niej dołączyć. Daisy ma jednak małą prośbę do przyjaciółki, poprosi by ta z bagażami przywiozła jej coś jeszcze… małą paczkę, której zapomniała zabrać na uniwersytet. Przesyłka ma na Minie czekać w dość nietypowym miejscu.  Instrukcja jej odbioru, przesłana w SMS, jest też tajemnicza i pachnie konspiracją. Niestety w czasie podróży paczka dla Daisy zostaje skradziona. Zrozpaczona myszka powiadamia o tym kaczkę, a ta jest… przestraszona i bardzo zagadkowa. To wzbudza niepokój Minie i by poznać tajemnicę skrywaną przez przyjaciółkę i postanawia ją śledzić. Idąc za Daisy znajduje sekretne przejście, dzięki niemu trafia do jaskini, która w rzeczywistości okazuje się…tajną bazą agentów pełną przeróżnych szpiegowskich gadżetów. Ten moment wpływa znacząco na jej życie, bowiem zostaje tajnym agentem i razem z Daisy wyrusza w tajemniczą misję.

Cykl opowieści komiksowych to nie jest typowy komiks z przygodami znanych postaci Disneya. Nie jest to forma, do której przyzwyczajony jest czytelnik Kaczora Donalda. To innowacyjna publikacja łącząca  w sobie elementy komiksu i opowiadania. Występują tu komiksowe dymki, ilustracje, ale również postać narratora, który ma dużo do powiedzenia. Komentuje zachowanie i dyskutuje z bohaterami, ba nawet im dogryza. Narracja prowadzona jest w przezabawny sposób i sprawia, że książki czyta się z uśmiechem na ustach. Lekka, wartka akcja z nutą dreszczyku przypadnie do gustu nie tylko fanom Kaczora Donalda.

Dziękuję Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close