4 września 2012

Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję

Tytuł: „Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2012
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  28
Przedział wiekowy 4+
Sugerowana cena: 25,90 zł

Samodzielne pisanie to cenna umiejętność, jednak aby okiełznać „litery” małe rączki muszą dużo ćwiczyć.  Pęd do samodzielności to naturalna aktywność każdego smyka. A gdy mała dziewczynka lub mały chłopczyk zamieniają się w dumnego Przedszkolaka, pora na kolejny krok w dorosłość!

Seria „Kapitan Nauka” proponuje młodym żakom książeczkę „Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”, czyli 28 kart dobrej zabawy i nauki. To bardzo ciekawa propozycja obejmująca ćwiczenia małej motoryki, naukę alfabetu, pisania i czytania.  Karty można wykorzystać na wiele sposobów – w zależności od upodobań naszego dziecka i jego wieku!

Książeczka składa się z 28 gładkich kart – przeznaczonych do wielokrotnego użytku, do zestawu dołączony jest mazak z gąbeczką do ścierania. Pomysł w stylu Eko, ogranicza zużycie papieru i niekończące się zakupy papierowych ćwiczeń.  Jego kolejna zaletą jest możliwość łatwego poprawienia błędów, czy „niedoskonałości” przez małego perfekcjonistę.  Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub z pomocą mamy, czy taty rozkręcić zamknięcie i rozpiąć książkę na oddzielne karty (karty zostały dyskretnie ponumerowane więc ich ponowne złożenie nie sprawi trudności).  Możliwość korzystania z pojedynczych kart sprawia, że jest to również dobre rozwiązanie do zastosowania w przedszkolu, czy podczas zabawy z większą liczbą dzieci. Wszystko w poręcznym „torebkowym” formacie –  książeczka jest dobrym kompanem w podróży, czy podczas wizyty u dziadków.

Na dużą pochwałę zasługuje dydaktyczne przygotowanie „Magicznych literek”, Wydawnictwo Edgard udowodniło, że nie rozmiar świadczy o jakości!

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców, w którym dowiemy się jak można z niej korzystać .

Wszystkie karty są dwustronne. Na dobry początek, dwie karty zawierają zabawę w odnajdywanie literek oraz tzw.: wprawki, czyli kropkowanie przygotowane do ćwiczenia „celnego” rysowania. Wykropkowane obrazki zostały przygotowane w sposób umożliwiający rysowanie bez odrywania ręki.
Po tak zachęcającym wstępnie czeka na nas już alfabet w pełnej okazałości!

Ćwiczenia przygotowane zostawały z zachowaniem zasad nauki pisania i dotyczą  liter „drukowanych”. Na kolejnych kartach znajdują się ćwiczenia – litery ułożone są oczywiście  porządku alfabetycznym.  Każda dwustronna karta zawiera:

Z przodu :
– Dużą i wyraźną literę – wraz ze strzałkami ilustrującymi kierunek i kolejność „pisania” litery.
– Linijkę do ćwiczenia szlaczków – czyli przygotowanie do kaligrafii symbolu danej litery.
– Linijkę do ćwiczenia pisowni liter.

Zarówno litery jak i szlaczki zostały przygotowane w sposób ułatwiający naukę – pierwsza litera/szlaczek jest wzorem, który w drugim powtórzeniu zamienia się z kropkowankę (do pisania/rysowania po śladzie), ostatni etapem jest samodzielne kreślenie wzoru.

Na odwrocie znajduje się :
– Obrazek ilustrujący słowo rozpoczynające się na dana literę.
– Dwie linijki z wykropkowanym słowem oraz miejscem na samodzielne powtórzenie ćwiczenia.

Litery i szlaczki nakreślone są na tradycyjnej „trój-linii”

Wszystkie ilustracje są czytelne i jednoznaczne – rewers kart można zatem wykorzystać do zabawy z młodszym dzieckiem. Doskonale sprawdza się do nauki słów czy początków nauki alfabetu.

Na koniec informacja wyjątkowo ważna dla „mam” – mazak doskonale się zmywa z rąk, wystarczy zwyczajnie umyć ręce wodą i mydłem (bez szorowania!)

Gorąco polecam Wam Kapitana Naukę i jego „Magiczne literki” – to z pewnością dobra i mądra inwestycja. Książeczka miła dla oka i pożyteczna dla „głowy”, a dzięki możliwości zmazywania – bardziej cierpliwa od papieru!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Informacje o produkcie:

Wyjątkowe karty do nauki pisania.Rewolucyjna metoda nauki. Magiczny mazak i ścieralne strony.

Moje Magiczne Literki to:
– przygotowanie do samodzielnego pisania
– trening rączki poprzez rysowanie szlaczków
– zmywalne strony – możliwość wielokrotnego ćwiczenia pisowni
– nauka pisania alfabetu i pierwszych słów
– mazak ze ścierającą końcówką – GRATIS!

Moje Magiczne Literki to wyjątkowy zestaw dwustronnych, ścieralnych kart do nauki pisania i czytania dla najmłodszych. Dzięki kartom dzieci uczą się pierwszych literek, uzupełniają wyrazy i ćwiczą alfabet. Pakiet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez starsze dzieci.

Kilkadziesiąt ścieralnych kart nadaje się do wielokrotnego użytku, co pozwala ćwiczyć litery, szlaczki oraz słowa tak często, aby dziecko mogło je bez trudu zapamiętać. Na awersie karty znajduje się litera oraz szlaczek do trenowania rączki. Na rewersie umieszczono przykładowe słowo oraz obrazek pomagający dziecku skojarzyć literę z wyrazem, co ułatwia naukę.

Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Dodatkowo karty zapewniają świetną zabawę. Doskonale nadają się do samodzielnej pracy w domu, czy pod okiem nauczyciela w przedszkolu lub szkole.

Jedna odpowiedź do “Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”

  1. magdalena majchrzak pisze:

    bardzo fajny prezent dla deziecka jak dlamnie bardzo dobry pomysla jako prezent dla malego smyka takie cos przynajmniej p ozwoli sie dziecku prawidlowo rozwijac przez zabawe jak najbardziej bym kazdej mamie polecala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close