25 września 2012

Moje naklejanki. Akademia przedszkolaka 3+ – Joanna Jagiełło

Tytuł:  „Moje naklejanki. Akademia przedszkolaka 3+”
Autor: Joanna Jagiełło
Konsultacja metodyczna: Anna Wieczorek
Seria: Angielski z Hello Kitty
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 20,5 x 29,5  cm
Okładka: miękka
Ilość stron: 24 + arkusz z naklejkami
Przedział wiekowy: 3+
Cena sugerowana: ok. 9,99zł 

„Moje naklejanki”, jedna z najnowszych propozycji Wydawnictwa Egmont, to zeszyt ćwiczeń wspierający naukę języka angielskiego, dla dzieci w wieku 3+.

Starannie przygotowane zabawy i ćwiczenia – zarówno pod względem metodycznym jak i estetyki – zachęcają dziecko do nauki, zabawy i utrwalenia zdobytej wiedzy w towarzystwie kotka Hello Kitty.

Tematem przewodnim ćwiczeń są pory roku i związane z nimi wydarzenia ( tzw. Seasons) . Każda z kart poprzez proponowane ćwiczenia nawiązuję do zjawisk atmosferycznych, świąt lub innych sezonowych zwyczajów ( w tym urodzin i balu przebierańców) oraz zwierząt. Książeczka porusza tematy bliskie sercu każdego przedszkolaka.

Ćwiczenia opatrzone są krótkim opisem/hasłem w języku angielskim oraz dokładnym poleceniem w języku polskim. Na stronach zostały również wyszczególnione kluczowe słówka w języku angielskim. Na ostatniej stronie znajduje się słowniczek angielsko-polski.

Szata graficzna jest bardzo bogata i estetyczna. Pomimo bogactwa kolorów, nie brakuje w tym zeszycie miejsca na własną aktywność plastyczną dziecka.

Jak wskazuje tytuł, większość ćwiczeń opiera się na naklejankach – jednak dla większego zainteresowania dziecka, oraz aby oprócz nauki angielskiego ćwiczyć przy zabawie spostrzegawczość i zdolności manualne, prawie każde z zadań posiada do wykonania elementy pracy plastycznej, kropkowanki lub łamigłówki.

Naklejki należy dopasować nie tylko pod względem ich tematu, kilka ćwiczeń wymaga poświęcenia większej uwagi i zastanowienia, ponieważ dziecko oprócz rozpoznania przedmiotu musi znaleźć odpowiedni kształt (są to zadanie przypominające nieco puzzle).

Polecenia są proste i zrozumiałe, a każde z zadań w przyjemny sposób angażuje dziecko.

Dzięki zastosowaniu ćwiczeń o bardzo różnorodnym charakterze, nauka zwrotów i słówek w języku angielskim nie jest przytłaczająca, a zabawa na jeden z tematów szybko się nie znudzi( co z kolei pozytywnie wpłynie na utrwalenie przez dziecko wiadomości).

Dobry pomysł w dobrym wykonaniu. Jestem pod wrażeniem jakości tego zeszytu ćwiczeń. Gorąco polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close