25 września 2012

Moje pierwsze słówka. LICZBY – Joanna Jagiełło

Tytuł:  „Moje pierwsze słówka. LICZBY”
Autor: Joanna Jagiełło
Seria: Angielski z Hello Kitty
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 12 x 14 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 10
Przedział wiekowy: 3+
Cena sugerowana: ok. 9,99 zł 

Uroczy w swej prostocie kotek Hello Kitty zaprasza przedszkolaki do wspólnej nauki języka angielskiego. „Moje pierwsze słówka. LICZBY” to  niewielka, całokartonowa książeczka, dzięki której nauczymy się liczyć do dziesięciu. Każda cyfra zilustrowana jest innym przedmiotem lub przedmiotami do policzenia, a wszystkie obiekty naszych działań językowo-matematycznych są owocami lub słodkościami (prezentują się ładnie, kolorowo i apetycznie). Książeczka została starannie przygotowana. Każda ze stron poświęcona jest jednej cyfrze i zawiera: ilustrację Hello Kitty prezentującą graficznie liczbę, odpowiadającą jej ilość np. owoców, zapis słowny cyfry w języku angielskim oraz polskim, oraz dwujęzyczne polecenie: aby policzyć razem z główną bohaterką dane przedmioty przy innych zabawach. Różnorodne desenie i kolory zachęcają do nauki nie tylko liczb. Polecenia zostały wypisane czcionką typu Elementarz – to duże ułatwienie dla początkujących samodzielnych „pisarzy” i czytelników.

Książeczka jest bardzo estetyczna, jej opracowanie graficzne –bogate w szczegóły – pozwala na korzystanie z niej na wiele sposobów. Piękne kolory i desenie zachęcają do rozmowy o kropkach, paskach i kwiatkach.

Na początku forma całokartonowa nieco mnie zdziwiła ( skoro książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3+), jednak po chwili doszłam do wniosku, że to dobre rozwiązanie. Dzięki takiemu zabiegowi książeczka z pewnością wiele przetrwa. Maluch oglądający książeczkę wiele razy nie uszkodzi jej przypadkowo, a gdyby młodsze rodzeństwo postanowiło potrenować nieco język w bardziej dosłownym znaczeniu, również straty będą ograniczone. Liczenie z Hello Kitty można zaproponować  również mniejszym dzieciom – jest co pooglądać, a na wspólną naukę angielskiego książeczka cierpliwie może zaczekać.

Dwujęzyczne polecenia to godna pochwały ściągawka dla rodzica!

Mała rzecz a cieszy! Polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close