25 września 2012

Moje pierwsze słówka. ZABAWY – Joanna Jagiełło

Tytuł:  „Moje pierwsze słówka. ZABAWY”
Autor: Joanna Jagiełło
Seria: Angielski z Hello Kitty
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 12 x 14 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 10
Przedział wiekowy: 3+
Cena sugerowana: ok. 9,99 zł 

Co lubi robi Hello Kitty? Bawić się! To wyjątkowo aktywny kotek, jeszcze przed chwilą uczył nas liczyć, teraz zabiera nas na nową przygodę!  „Moje pierwsze słówka. ZABAWY” to kolejna propozycja z serii Angielski z Hello Kitty. Tym razem dowiemy się jak w języku angielskim nazywają się różne czynności, a  konkretnie zabawy.

Na każdej ze stron główna bohaterka w odpowiedniej charakteryzacji, prezentuje różne zabawowe aktywności: pływanie, spacerowanie, malowanie itd. Czynności zostały opisane w języku  polskim oraz angielskim. Dodatkowo zadane zostały pytania i odpowiedzi na temat poczynań tego wesołego kotka (również w dwujęzycznej formie). Jest to mała podpowiedź dla rodziców oraz propozycja dla dzieci nieco starszych, dobrze również gdy nawet podczas nauki pojedynczych słówek dziecko ma możliwość osłuchania się z językiem. Tłumaczenia zdań są wykonane w prawidłowy metodycznie sposób – pełne zdania w języku polskim nie pomijają szczegółów (nie korzystają ze skrótów myślowych czy językowych).Prosty i niezaburzony szyk zdań ułatwi samodzielnie czytającym dzieciom „tłumacznie” poszczególnych słów w zdaniu.

Zdania zostały zgrabnie ubrane w przyjazną dla najmłodszych uczniów czcionkę typu Elementarz, bliską ich pismu z zeszytów.

Książeczka jest całokartonowa, solidnie wykonana. Jestem zdania, że zarówno dwu jak i pięciolatek znajdzie w książeczce coś dla siebie.

W serii „Moje pierwsze słówka” ukazało się kilka tytułów.

Dobrze zanana dzieciom Hello Kitty z pewnością zachęca do wspólnej zabawy.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close